MERSİN HABERLERİ

Kocamaz’dan Kadın Çiftçilere Zeytin Fidanı

IHA
14.10.2015 - 14:08Son Güncelleme : 14.10.2015 - 14:09

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI BURHANETTİN KOCAMAZ, DÜNYA KADIN ÇİFTÇİLER GÜNÜ DOLAYISIYLA MERSİNLİ KADIN ÇİFTÇİLERE ZEYTİN FİDANI DAĞITTI.

IHA

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Dünya Kadın Çiftçiler Günü dolayısıyla kadın çiftçilere zeytin fidanı dağıttı.
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Oktay Öztürk, MHP Mersin Milletvekilleri Baki Şimşek ve Ali Öz, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ve MHP Mersin İl Başkanı Sebahattin Kılıç ile birlikte 30 bin zeytin fidanının dağıtımını gerçekleştirdi.
Tarımsal iş gücünün en önemli kaynağını kadınların oluşturduğunu vurgulayan Kocamaz, “Gerek dünyada, gerekse Türkiye’de tarımsal üretimin ve kırsal hayatın sürekliliğinin sağlanmasında en önemli rolü, kadınlarımız üstlenmektedir. Kadın çiftçiler dünyanın her ülkesinde tarım sektörünün temel taşlarından biridir” dedi.
Çiftçi kadınların toplumdaki sosyal statülerini yükselterek, onların sorunları ve toplumdaki rolleri konusunda Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak destek vermeye devam edeceklerini ve özellikle tarım ve hayvancılık konularında eğitim projelerinin olduğunu belirten Kocamaz, “Kadın çiftçilerimiz, hayatın merkezinde yer alıyor. Bu neden ile onların ihtiyaç duydukları konularda eğitim alması çok önemli. Kadınlarımızın iyi ve sağlıklı yetişmesi o ülkenin geleceğine yapılacak olan büyük bir yatırımdır. Bu nedenle kadın çiftçilerin sorunlarının çözümü kırsal kalkınmanın anahtarı ve geleceğimizin sigortası olacaktır” diye konuştu.
Tarımsal üretimin her alanında görev alan kadınların, annelik içgüdüsünün de vermiş olduğu titizlik ve hassasiyetle başta toprak ve su gibi doğal kaynakların korunması olmak üzere sağlıklı ürün elde etmede önemli bir göreve sahip olduklarının altını çizen Kocamaz, “Kadınlarımız tarımsal üretimin her aşamasında etkin rol oynarken, bunun yanında ailesini ve çocuklarını da geleceğe hazırlıyor. Yaşamın her evresinde hiçbir sorumluluk ve yükten kaçmayarak üzerine düşen sorumluluğun çok daha ötesinde görevler alan ve bu görevleri layıkıyla yerine getiren çiftçi kadınlarımızın Dünya Kadın Çiftçiler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyor, mahsullerinin bol, kazançlarının bereketli olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Kocamaz’dan Kadın Çiftçilere Zeytin Fidanı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Ekim 2015 tarihinde saat 14 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kocamaz’dan Kadın Çiftçilere Zeytin Fidanı haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Eylül 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:03
  • Guneş
   06:45
  • Öğle
   13:08
  • İkindi
   16:32
  • Akşam
   19:09
  • Yatsı
   20:37
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı