« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kocaman'ın yerine Uçar

Malatyaspor, tekniik direktörlük görevinden istifa eden Aykut Kocaman'ın yerine Karşıyaka'yı çalıştıran Feyyaz Uçarla anlaştı. Sarı kırmızılılar, Uçar'la 1.5 yıllık sözleşme imzalayacak.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

ANLAŞMA 1.5 YILLIK 
 
Malatyaspor Kulübü Basın Sözcüsü Suat Kozluklu, teknik direktör Feyyaz Uçar ile 1.5 yıllık anlaşmaya vardıklarını söyledi. Karşıyaka'yı çalıştıran Feyyaz Uçar ile 1.5 yıllık anlaşmaya vardıklarını ve resmi sözleşmenin Malatya'da imzalanacağını söyleyen Suat Kozluklu, Karşıyaka Kulübü Başkanı ve yöneticilerine gösterdikleri iyiniyetten dolayı da teşekkür ettiklerini ifade ederek, ”Feyyaz Uçar, yarın akşam veya cuma günü Malatya'ya gelerek takımla çalışmalara başlayacak. Uçar'ın en az teknik direktör Aykut Kocaman kadar Malatyaspor'a büyük katkılar sağlayacağına inanıyoruz” dedi.

UÇAR'DAN YÖNETİME TEŞEKKÜR

Malatyaspor ile anlaşan Karşıyaka Teknik Direktörü Feyyaz Uçar ise yardımcılarıyla beraber istifa ederek yeşil-kırmızılı kulüpten ayrıldı. Uçar, kulüp yöneticileriyle yaptığı görüşmenin ardından Çiğli Selçuk Yaşar Tesisleri'nde yardımcıları Mustafa Gülen ve Fikret Yılmaz ile basın toplantısı düzenledi.  Malatyaspor'un dün akşam kendisine getirdiği teklifi kabul ettiğini bildiren Uçar, “Aykut Kocaman'ın istifasından sonra Malatyaspor yönetimi benim ismim üstünde karar kılmış. Ben de arkadaşlarımla beraber teklifi kabul ettim. Karşıyaka'dan istifa ediyorum. Bana anlayış gösteren Karşıyakalı yöneticilere de teşekkür ederim. Beni teknik direktörlüğe getirerek risk aldılar. Ben de onlar sayesinde başarılı bir teknik adam oldum, kendilerine minnettarım. Karşıyaka'daki başarım nedeniyle bu teklifi aldım” dedi.

Uçar, bu sezon için hedefi kümede kalma olarak belirlediklerini anlatarak, “Karşıyaka'yı şu anda ligde kalmayı garantilemiş olarak görüyorum. Bu camia teknik direktör sıkıntısı yaşamaz. Yöneticiler yine isabetli bir seçim yapacaktır” dedi.

Karşıyaka'da Hüseyin Hamamcı'dan sonra işbaşına getirilen Feyyaz Uçar, 6 haftalık süreçte başarılı bir çizgi yakaladı. Başarısız sonuçlar nedeniyle zor dönem yaşayan Karşıyaka, Feyyaz Uçar yönetimindeki 6 maçta 4 galibiyet aldı. Yeşil kırmızılılar, bir karşılaşmadan beraberlikle ayrılırken, bir maçta da yenilgi aldı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler