« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kocaman tespit tuttu

F.BAHÇE’nin ligin ilk devresini lider bitirmesi eski hocası Aykut Kocaman’ın Hürriyet Gazetesi’nde yaptığı tespitleri akla getirdi.

Ahmet ERCANLAR
SON GÜNCELLEME

Kocaman, sezon başı takım kötü giderken 5 Ekim’deki ‘Fizik kötü puan üç’ ve 7 Ekim’deki ‘Devreye kadar direnirse mutlu sonu yakalar’ başlıklı yazılarında Fenerbahçe’nin fiziki olarak yeterli olmadığını ancak devre sonuna kadar yarışta kalmayı başarması halinde sezon sonunda da mutlu sona ulaşabileceğini yazmıştı.
Kocaman’ın eski takımı ve yardımcısı İsmail Kartal hakkındaki tespitleri tuttu.

GEÇEN SEZONUN KOPYASI OLDU

KOCAMAN, “Fenerbahçe, devreye kadar zirvede dolaşırsa ikinci yarı öncesi yapacağı yüklemeyle beraber, geçen sezonun ilk devresindeki kuvvetine kavuşur ve şampiyonluğun en büyük favorisi olur” demişti. Kocaman, sarı lacivertlilerin geçen sezonun ilk devresine de sıkıntılı başlamasına karşın devre arasına 41 puanla lider girdiğini hatırlatmıştı. Kanarya bu sezon da sıkıntılı başladığı ligin 16 maç oynanan ilk yarısını 36 puanla zirvede kapattı. Kasımpaşa maçını da alırsa geçen senenin 2 puan gerisinde kalsa da konumu aynı olacak.

SİNDİRE SİNDİRE YÜKLEME

AYKUT Kocaman, takımın başına apar topar gelen İsmail Kartal’ın takıma sezon başı yükleme yapma fırsatını bulamadığını da belirterek, şu tespiti yapmıştı: “Oyuncu grubunun yeniden bireysel ve kollektif olarak eski gücüne eriştirilmesi çabası var. Hocanın bunu üç-beş haftalık periyotlarla, maçları sıkıntıya sokmadan sindire sindire yapması gerekiyor. Ki hoca o hassa dengeyi biliyor.” Nitekim Fenerbahçe özellikle devrenin son iki maçında fiziki gücüyle Mersin ve Başakşehir’i sahadan adeta silmişti.


Bunları da Beğenebilirsiniz