« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kocaman: Oyuncu tercihleri de etkili oldu

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, 1-1'lik Elazığspor beraberliği ve Spartak Moskova ile yapacakları maçı değerlendirdi.

hurriyet.com.tr
SON GÜNCELLEME

Aykut Kocaman, maç sonrası yaptığı açıklamada, "Uzun zaman sonra geldiğimiz İzmir'de kazanmayı istedik, ama başaramadık. İlk yarı ile ikinci yarı, birbirinden farklıydı. İlk yarıda rakibi açma şansımız olmadı. Aşırı rüzgar ve zemin olumsuzluğu da, bunu etkiledi. Uzun toplarla oynamalıydık. Bunu başaramadık. Top kendi sahamızda çok kaldı. İkinci yarı ilk atakta kalemizde golü görünce denge tamamen koptu. Daha sonra üst üste poziyonlar bulduk, gol gelmedi. Merkezde ve kenarlarda topu hızlandıramadık. Bunda oyuncu tercihlerimin de etkisi var. Ama tercihlerimin bir mantığı var. İkinci yarıda nispeten hatalarımızı çözünce etkili olmaya başladık. Ama maç sonunda istemediğimiz bir sonuçla karşılaştık" diye konuştu.

Kocaman, hafta içinde Spartak Moskova ile oynayacakları karşılaşmayla ilgili olarak, "2 Temmuz'a dönme sürecini perçinleyecek olan platform, Şampiyonlar Ligi platformu. Buraya çok konsantreyiz. Ben ve oyuncularım, Şampiyonlar Ligi'ni bekliyoruz. Hem kulüp hem takım için orada olmak gerekiyor. Zorlu bir rakiple oynayacağız. Bu maçı bir şekilde kazanmayı çok isterdik. Geçen sene şampiyonluğu yarım puanla kaybettiğimizi düşününce puan kaybetmemek lazım. Ancak bu maçta yaptığımız hamleler, Spartak Moskova maçını düşünerek yapılmış hamlelerdi. Bu yüzden orada farklı bir görüntü olacak" ifadelerini kullandı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz