Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kocaman: Maç son derece zorlu geçti

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Kasımpaşa karşısında zor bir mücadelenin ardından sonuca gittiklerini ifade etti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Kocaman maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında, ligin son sırasındaki Kasımpaşa karşısında kağıt üstünde kolay gibi görünen bir maçın son derece zorlu geçtiğini anlatarak, karşılaşmayı şöyle değerlendirdi:

“Üç haftadır özellikle ligin üst sıralarını ilgilendiren maçlar oynadık. Arkasından bugünkü maçla beraber ligin alt sıralarında yer bulmaya ve oradan kurtulmaya çalışan takımlarla oynayacağız. Trabzonspor'un da özellikle iki haftasının çok zorlu geçmeye aday olduğu bir haftada temel amaç, her maçta olduğu gibi ama bugün biraz daha fazla, tamamen kazanmaya yönelikti. Saldırgan başladık ama skor elde edemedik. Ta ki Alex'in frikik golüne kadar. O andan sonra da çok fazla etkimizi sürdüremedik. Özellikle Volkan'ın kurtardığı penaltı bizim için futbol adına büyük bir şans oldu. Burası da bir gerçek. İkinci yarı nasıl geçerdi bilinmez. Aleyhimize dönecek bir süreç de olabilirdi. İkinci yarı golü bulmak zorundaydık, erken geldi. Nispeten kontrolü elimizde tutarak oynamaya gayret ettik. Temel amaç kazanmayı başarabilmekti. Başardık, oyuncularımı tebrik ediyorum.”

Ligin ikinci yarısı başlarken Beşiktaş için kullanılan “17'de 17” ifadeleriyle ilgili yaptığı yorum hatırlatılan Aykut Kocaman, Fenerbahçe için bu durumun söz konusu olup olmayacağı sorusuna verdiği yanıtta, “Çok zor. Çok güçlü takımlar var. Her maç birbirinden zor oluyor. Bizim için çok kolay bir şey değil. Nasıl Beşiktaş için aynı şeyi söylediysem kendi açımızdan da söylüyorum. Temel beklentimiz mümkün olduğu kadar puan hanemizi doldurmak. Kayıplar mutlaka olacaktır. Kayıp olduğunda amaç krediyi sağlamaktır” şeklinde konuştu.

Sürekli olarak son derece yüksek baskılı ve agresif oynamanın ve de bunu sürdürmenin kolay olmadığını ifade eden Kocaman, “Zaman zaman inişler ve çıkışlar olacaktır” dedi.

Sezonun ikinci yarısında takımının oyun kalitesiyle ilgili söylenecek çok şeyin olmadığını ifade eden Kocaman, “Son derece istekli oyun ortaya koyuyorlar. Taraftarın verdiği güven oyu da tribünlere gelmelerinden ve oyunun içine girmelerinden belli oluyor. Bunlar bizim için son derece olumlu gelişmeler. İstekliliğin sonu yok. Hep daha iyisi olacaktır, olmalıdır da” ifadelerini kullandı.

Kocaman, genç futbolcu Okan'ın 18 kişilik kadroda olmamasının nedeni sorulduğunda da “Gökhan'ın sakatlığı devam etseydi farklı uygulama olabilirdi. Bugün de ihtiyaç olduğunda kullanırdım. İkinci yarıdaki maçlar artık telafi sınırının kalmadığı maçlar. Yüksek tecrübeli oyunculara ihtiyaç duyuluyor” şeklinde konuştu.

SELÇUK'UN MR'I ÇEKİLECEK

Karşılaşmanın son dakikalarında sol arka üst adalesinden sakatlanan Selçuk'un MR'ı çekilecek.

Karşılaşmanın ardından hastaneye götürülen, sakatlığının ciddi olmasından endişelenilen sarı-lacivertli futbolcunun durumu MR'ının neticesine göre belli olacak.
Fenerbahçe, ligde gelecek hafta Gençlerbirliği ile yapacağı maçın hazırlıklarına yarın sabah basına kapalı antrenmanla başlayacak.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler