« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kocaman gitseydi şampiyonluk gelmezdi

“Eğer Malatya maçından sonra o gece Aykut Kocaman gitseydi, şampiyonluk gelmezdi. Herkesin formasına sahip çıkması gereken bir dönemdi. En başta da o sahip çıktı. Ve şampiyonluk geldi.”

Ahmet ERCANLAR
SON GÜNCELLEME

YENİ Malatya maçının ardından Aykut Kocaman istifa ettiğinde kapıyı tuttunuz. O gece Kocaman, o kapıyı açıp gitse bu şampiyonluk gelir miydi?

- O gece hakkında yorum yapmayacağım. Eğer Aykut Hoca gitseydi o gece, şampiyonluk gelmezdi. Herkesin formasına sahip çıkması gereken bir dönemdi. Aykut Kocaman’ın da bu işe sahip çıkması gerekiyordu. En başta da o sahip çıktı ve şampiyonluk geldi.

Bu sezon ligde sürekli şaibe söylentileri çıktı, ne diyeceksin?

- Birileri bundan besleniyor. Başarı varsa mutlaka haksızlık var. Bir senenin kocaman bir emeği var. Bir maçla mı şampiyonluk kazanılıyor? Bir hakem hatası ile mi şampiyon belirleniyor? İnsanlar işin geneline bakacaklarına, böyle şeylere bakıyor. Bu sene Trabzon şampiyon olsaydı, ben bir futbolcu olarak onları tebrik ederdim. Trabzon da şampiyonluğu hak etti. Ama biz bu sene şampiyonluğu çok daha hak ettik. Gönül isterdi ki, herkes yürekten birinciyi ve ikinciyi tebrik etseydi. Gelecek sezon umarım herkes şampiyonu tebrik eder.

Kötülüğün içine beni çekiyorlar

Sahadaki yüksek motivasyonunun sırrı ne?

- Ben mevki itibariyle çok mücadele eden bir adamım. Bunu istediği tarafa çekebilir insanlar. En ufak kötülüğün içerisine beni yerleştiriyorlar. Ben zaten her an motive olan bir insanım.

İlk 3 ay pişmandım

Türkiye’ye döndüğün için pişmanlık yaşadığın oldu mu?

- Fenerbahçe’ye geldiğim ilk 3 ay pişman olduğumu hissetmiştim. Çünkü askerlik sonrasıydı ve “müzmin sakat Emre” sözleri çıkmıştı. “Acaba” dedim kafamdan. Ancak sonrasında her şey değişti. İnsanların güvenini boşa çıkarmamak adına mücadele ettim. Tabii başarımızı istemeyen insanların olması beni tetikledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler