Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kocaman Alex'i kulübeye çekecek

Hazırlık maçları, G.Saray ve Elazığspor karşılaşmalarında bekleneni veremeyen sambacı, Spartak Moskova maçında ilk 11’de olmayacak.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

FENERBAHÇE’de Spartak Moskova maçı öncesinde Aykut Kocaman’dan oyun taktiğinde köklü değişiklik...

Deneyimli teknik adam, uzun süredir beklenen performansı sergileyemeyen Alex de Souza’yı yedek kulübesine çekecek.  Elazığspor maçından sonra İzmir’den direkt olarak Moskova’ya giden sarı lacivertlilerde; Kocaman, Alex’i ilk 11’de sahaya sürmeyecek. Hazırlık maçları, G.Saray ve Elazığspor karşısında bekleneni veremeyen deneyimli futbolcunun yerine ise, Kuyt oynayacak.

Kocaman Alexi kulübeye çekecek

Moskova maçı öncesinde, Kocaman’ı endişelendiren olayları şöyle sıralayabiliriz...

AYKUT KOCAMAN’I DÜŞÜNDÜREN 4 FAKTÖR

1-Luzhniki’nin zemini

Spartak Moskova’nın Luzhniki Stadı’nın zemini Türkiye’deki gibi çim değil. Zeminin suni çim olması Kocaman’ı kara kara düşündürüyor. Spartak Moskova’nın alışkın olduğu bu statta sarı lacivertli futbolcuların adapte olması için 2 gün önceden Rusya’ya geldi.

2-Orta sahanın formsuzluğu

Aykut Kocaman’ın elinde üç tane orta saha oyuncusu var. Selçuk, Mehmet Topal ve Baroni. Ancak bu üç oyuncu da son derece formsuz. Bu durum Kocaman’ı bu bölgeye alternatif aramaya itiyor. Spartak Moskova maçında deneyimli teknik adam, Kuyt’u ve Krasiç’i orta sahada deneyecek.

3-Mert’in tecrübesizliği

Volkan Demirel’in sakatlanmasından sonra, kaleye geçen Mert Günok’a teknik direktör Aykut Kocaman çok güveniyor. Ancak Mert’in uluslararası arenada oynadığı maç sayısı bir hayli az. Özellikle kaleci antrenörü Murat Öztürk, Mert’e özgüven aşılamak için büyük çaba sarf ediyor.

4-Takımdaki moralsizlik

Fenerbahçe, takım olarak performans sorunu yaşıyor. Futbolcular, sahada bildiklerini unutmuş gibi oynuyor. Kocaman, iki günlük sürede takımı yeniden toparlamak için büyük çaba sarf ediyor.  Kocaman, iki gün boyunca özel bir terapi ile takımı kendine getirmeye çalışacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler