Gündem Haberleri

  'Kocam şehit oldu, haydi barışın artık'

  DHA
  03.10.2015 - 06:21 | Son Güncelleme:

  Silvan’da şehitolan Uzman ÇavuşTolga Topçuoğlu’nuneşi AysunTopçuoğlu “Barışdiyordunuz.Kocamın kanını mıistiyordunuz? Haydidöküldü, barışınartık” diye ağladı.

  TÜRKİYE, beş şehidini daha dün onbinlerce kişinin katıldığı törenlerle son yolculuklarına uğurladı.

  Kocam şehit oldu, haydi barışın artık

  Şırnak’ın Cizre İlçesi'nde 5 Eylül’de zırhlı araca, PKK'lı teröristlerin saldırısında yaralanan ve tedavi gördüğü Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde önceki gün şehit olan 24 yaşındaki özel harekât polisi Yunus Emre Akbaş’ın Aksaray’daki cenazesine yaklaşık 10 bin kişi katıldı. Mustafa Akbaş, saldırıdan bir gün önce telefonla görüştüğü oğlunun, üzülmemeleri için Cizre'de olduğunu kendilerinden sakladığını belirterek, “Bize, Başbakan'ı korumak için Mardin'de otelde olduklarını söylemişti. Saldırıdan sonra sürekli uyutulduğu için hiç konuşmadık” dedi. Akbaş, Ulu Camisi’nde kılınan cenaze namazının ardından Ervah Mezarlığı'na defnedildi.

  Kocam şehit oldu, haydi barışın artık
  Şehidin eşi Aysun Topçuoğlu

  "KOCAM ŞEHİT OLDU, HAYDİ BARIŞIN ARTIK"

  Diyarbakır Silvan’da önceki sabah PKK’lı teröristlerin saldırısında şehit olan 2 askerden Uzman Çavuş Tolga Topçuoğlu için dün memleketi Malatya’da Şehir Mezarlığı’nda cenaze töreni düzenlendi. Şehidin eşi Aysun Topçuoğlu, iki aylık bebeklerini kastederek, “Senin emanetine iyi bakacağım aşkım. Temizliğe gideceğim ama oğlumu kimseye muhtaç etmeyeceğim. Barış barış diyordunuz. Kocamın kanını mı istiyordunuz? Hadi barışın artık” dedi. Şehit Topçuoğlu Malatya Garnizon Şehitliği’nde toprağa verildi.

  Kocam şehit oldu, haydi barışın artık
  Şehidin kızı Busem Uçan

  KÜÇÜK BUSEM AĞLATTI
  Silvan’da şehit düşen Uzman Çavuş Sinan Uçan (31) da İzmir’de toprağa verildi. Bostanlı Beşikçioğlu Camisi’nde düzenlenen törende imamın cemaati tüm şehitler için Fatiha okumaya davet ettiği sırada bir kişi Atatürk ve silah arkadaşları için de Fatiha okunmasını istedi. Bunun üzerine, cami imamı bu kez “Mustafa Kemal Atatürk, onun silah arkadaşları ve tüm şehitlerimiz” için sözleriyle ikinci kez dua istedi. Şehidin 10 yaşındaki kızı Sudem, babasının naaşının ardında elinde bayrakla yürüdü. Uçan, Kadifekale Şehitliği’nde toprağa verildi.
  Mardin’de şehit düşen Uzman Onbaşı Hakan Öcalan (26) memleketi İstanbul Pendik’ten uğurlandı.Hakan Öcalan’ın sosyal paylaşım sayfasında, “Nefes aldığınız kadar yaşarsınız bu hayatta, nefsinize sadık, sevginize sahip çıkarsanız, acıdan mahrum, hasrete sadık olursanız, sevginiz, sevdalarınızın bileklerinde, kalbiniz aşkın dileklerinde koksun” gibi şiirler görüldü.

  Kocam şehit oldu, haydi barışın artık
  Şehidin kızı Busem Uçan

  Şırnak’ta şehit düşen Uzman Çavuş Hasan Büber’in Kütahya’daki cenaze töreninde babası Ahmet Büber fenalaştı. Şehit Büber, Tavşanlı’da toprağa verildi.


  EDİRNE’DE DE BİR ŞEHİT
  Edirne’den de dün acı bir haber geldi. Askeri aracın devrilmesi sonucu er Mustafa Tuğrul, terhisine iki ay kala şehit oldu. Şehit, bugün memleketi Sakarya’dan uğurlanacak.

  Etiketler:

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı