Gündem Haberleri

  Kocaeli'ye 6 milyon TL'lik okul

  A.A
  03.05.2011 - 13:12 | Son Güncelleme:

  Kocaeli'nin İzmit ilçesine Pak Holding A.Ş tarafından yaptırılacak ve yaklaşık 6 milyon TL'ye mal olacak ilköğretim okulunun protokolü imzalandı.

  Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Pakmaya tesislerinde düzenlenen törende, Kocaeli için yapılan güzel işlerin kendilerini yatırım yapmaya teşvik ettiğini söyledi.

  “Eğitime Yüzde 100 Destek Kampanyası” çerçevesinde yapılacak okulun protokolü için toplandıklarını belirten Topaca, Kocaeli'de her yıl öğrenci sayısının artmasıyla derslik açığının da arttığını kaydetti.

  Kocaeli'de ilköğretim, lise ve üniversitede okuyan öğrenci sayısının 400 bin olduğuna dikkati çeken Topaca, “Okullara her yıl 8 ila 10 bin öğrenci kayıt yaptırıyor. Bu sayının artmasıyla derslik ihtiyacı da artıyor. 'Eğitime Yüzde 100 Destek Kampanyası' kapsamında hayırseverlerin desteklerini bekliyoruz” diye
  konuştu.

  Topaca şöyle devam etti:

  “Pakmaya'ya, 'yıkılıp yeniden yaptırılacak bir ilköğretim okulumuz var bunu siz yapar mısınız?' dedik. Hiç itiraz etmeden hemen kabul ettiler. Normalde kuruluşlar yaptırdıkları okullara isimlerini vermek ister ama ben dedim ki 'bu okul yıkılacak bir okul olduğu için zaten adı var. Okulun adı Atatürk İlköğretim Okulu olduğu için değiştiremeyiz' dedim. Pakmaya yetkilileri bu dediğimi de kabul ettiler. Destekleri için çok teşekkür ediyorum.”

  Okul yaptırmanın da fabrika yapmak kadar yararlı olduğunu dile getiren Topaca, “Pakmaya, ilimizin köklü kuruluşları arasında. Yıllardır Kocaeli'de yatırım yapıyor. Pakmaya'nın ilimizde olmasından dolayı zaman zaman sorun yaşasak da son zamanlarda yaptıkları arıtma tesisleri ile herhangi bir sorun kalmadı. Kocaeli'de bir öğretmenevi de yaptırmayı düşünüyoruz. Ona da bir hayırsever aranıyor, duyurulur” ifadelerini kullandı.

  Pak Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet İmregün ise grup olarak her yıl en az bir okul yapamaya çalıştıklarını söyledi.

  Bugüne kadar 20 okul yaptıklarını belirten İmregün, “Kocaeli'deki okullara sağlık kampanyası kapsamında diş fırçası ve diş macunu dağıtıyoruz. Holding olarak eğitime destek vermeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

  Konuşmaların ardından, Kocaeli Valisi Ercan Topaca ile Pak Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet İmregün ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı H. Canan Pak İmregün protokolü imzaladı.

  Vali Topaca, Canan Pak İmregün'e bir vazo hediye etti.

  Kadıköy Mahallesi'nde 4 bin 790 metrakare arazi üzerinde inşa edilecek okul, 32 derslik, 2 ana sınıf ve çok amaçlı salondan oluşacak. Okulun 5 milyon 985 bin 221 liraya mal edilmesi tahmin ediliyor.

  Okulun gelecek eğitim-öğretim yılına yetiştirilmesi planlanıyor.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı