« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kocaelispor'da şok üstüne şok

Bank Asya 1. Ligi'nden ikinci lige düşen ve daha bunun şoku atlatılamadan yapılan bir ihbar sonucu eski yönetim döneminde usulsüzlük yaptıkları gerekçesiyle kulüp başkanı Muammer Çelik ve eski başkan Serhan Gürkan ile birlikte yöneticilerden Ahmet Tandoğan'ın tutuklanmasıyla ikinci bir şok yaşayan Kocaelispor'da belirsizlik sürüyor.

DHA
SON GÜNCELLEME

Muammer Çelik ve Serhan Gürkan ile Ahmet Tandoğan'ın tutukluluklarına yapılan itirazın red edilmesi üzerine bugün bir basın toplantısı düzenleyen yönetim kurulu aldıkları kararları açıkladı.

Tesislerde personel indirimine gidileceğini söyleyen Kocaelispor Basın sözcüsü Yakup Yıldız, "Yaptığımız yönetim kurulu toplantısında 15 personel ile işlerin yürüyebileceğini düşündük. 33 personel ile de anlaşmalı olarak onların kalplerini kırmadan karşılıklı yollarımızı ayırmayı düşünüyoruz. Ayrıca takımda 6-7 futbolcu ile alt yapıdan alacağımız genç futbolcular ile yollumuza devam edeceğiz" dedi.

HESAPLARI YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİR DENETLEYECEK

Kulübün gelir gider dengesinde sorun yaşanmaması amacıyla yeminli mali müşavir ile anlaştıklarını söyleyen Yakup Yıldız, "Dışarıdan anlaştığımız yeminli mali müşavir tüm hesapları kontrol edecek. Gelir gider dengesini ayarlayacak. Her ay da bu hesaplarla ilgili denetimler incelenerek kamuoyu ile paylaşılacak. Bizim için öncelikle Kocaelispor'un ekonomisi önemli. Kocaelispor'da hocalığa Soner Alp ile şuanda devam edeceğiz. İlerki dönemlerde de değerlendirilecek bu durum" diye konuştu.

SIRP FUTBOLCULARLA GÖRÜŞÜLECEK

FIFA'da dosyaları bulunan Sırp oyunculara olan borcun sıkıntı yarattığını söyleyen Yıldız, "Sırp oyuncularla ilgili sıkıntıyı aşmanın yolunu arıyoruz. Yuğoslavya'ya gidip Sırp oyuncularla uzlaşma yolu arayacağız. Umuyorum ki kısa bir süre içersinde de bu sıkıntılı süreci atlatacağız" dedi.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz