Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kocaelispor'da mali sıkıntılar

Bank Asya 1. Lig ekibi Kocaelispor'un kulüp başkanı Muammer Çelik, “Bize bu şehrin, buradaki sanayi kuruluşlarının yardım etme borcu var” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Muammer Çelik, Kocaeli Fuar alanında bulunan kulüp binasında düzenlediği basın toplantısında, Kocaelispor'un bir “bataklık” içerisinde yüzdüğünü, bu durumdan kendilerinin sorumlu olmadığını savundu. Çelik, “Kongreye girmeden önce 8 milyon TL borç var diye düşündük. Durumun kötü olduğunu biliyordum, ancak göreve geldiğimizde borcun 15 milyon 400 TL olduğunu gördük” diye konuştu.

Bugüne kadar “çözülemez” denilen futbolcuların lisans sorununu çözdüklerini ifade eden Çelik, şunları söyledi:
“Yapılamaz, edilemez denen lisans problemini çözdük. Borçlara karşılık şahsi çekimi kullandım. Çekler ödenmediği taktirde bu benim ticari hayatımın, ailemin bitişidir. Burada kimseye kendimizi acındırmak için bunu söylemiyoruz, hiç kimsenin acımasını da beklemiyoruz. Ancak bu takım iki sene önce şampiyon olduğunda şehrin bir başından bir başına 6 saatte geldi. O dönemki belediye başkan adayları otobüslerin üstüne çıkıp bu şehre kendini gösterirken, bugün hiçbiri bu şehirde değiller. O gün onbinlerce insan sokağa döküldü. Bu taraftar bu şehirde yaşıyor, başka yerde değil. Biz yüz kişi, iki yüz kişi değiliz, biz onbinleriz. Burada bir sürü limanlar var, büyüyen şirketler var. Bize bu şehrin, buradaki sanayi kuruluşlarının yardım etme borcu var.”

Göreve geldikleri günden itibaren 800 bin TL'nin ceplerinden çıktığını söyleyen Çelik, “Yöneticilik yaptığım dönemlerde de Kocaelispor'dan bir kuruş nemalanmadım. Bizim hiç kimseye verecek hesabımız yok” diye konuştu.

İlişkili Haberler