Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kocaelispor'da kaos yaşanıyor

Federasyona ödemesi gereken yaklaşık 7 milyon TL'lik borcu nedeniyle 15 yeni transferine lisans çıkaramayan, bu nedenle geçtiğimiz hafta Bank Asya 1. Ligi'ndeki ilk maçında Buca karşısına yeni profesyonel yapılmış gençlerle çıkan Kocaelispor'da sorunlar dağ gibi büyüyor.

DHA
SON GÜNCELLEME

Her şey Cumartesi günü yapılacak olağanüstü kongreye bağlanırken, takımını Hacettepe maçına hazırlayan Teknik direktör Cihat Arslan ise tam bir kaos yaşandığını ve sorunların biran önce çözümlenmesi gerektiğini söyledi.

SORUNLAR ÇÖZÜLMELİ

Hacettepe hazırlıklarını Sefa Sirmen Tesisleri'nde sürdüren Yeşil Siyahlı ekibin Teknik Direktörü Cihat Arslan, en çok 40 günden beri birlikte çalışan ve büyük başarılar beklediği yeni transferleri Buca maçında oynatamamasına üzüldüğünü söyleadi. Ekonomik sıkıntının çözülmesi gerektiğini, fgutbolcuların da dikkatlerinin dağıldığını anlatan Arslan, buna rağmen kendilerini Hacettepe maçına konsantre etmeye çalıştıklarını söyledi.

A-2 TAKIMI SAHAYA ÇIKAMADI

Kocaelispor A-2 takımının da maça çıkamadığını hatırlatan Cihat Arslan, "Yeni transferlerin sorunu çözülecek mi bilmiyorum. Ama bir herkes sahaya çıkamkış gibi hazırlanıyoruz. Pazar günkü rakibimiz Hacettepe'yi izledim. Hacaettepe daha iyi organize bir takım. Burda rakiplerin iyi olup olmaması önemli değil. Bizim sahaya istediğimiz şekilde çıkamamız önemli. Kocaelispor da çok ciddi anlamda sıkıntı var. Dün A-2 takımımız sahaya çıkamadı. Şu an bir kaos yaşanıyor." dedi.

BU OYUNCULARI KAYBETMEMELİYİZ

Antreman öncesi Buca'ya gelemeyen 12 oyuncuyla toplantı yaptığını söyleyen Arslan, "5-6 arkadaşı isteyen ciddi anlamda kulüpler var. Biz onlardan Salı akşamına kadar müsade istemiştik. Yönetim kurulu toplantısından sonra yönetimin bu futbolculara vereceğe cevap çok önemli. Biz bu 5-6 arkadaşı bir daha Türkiye'de Bank Asya Ligi olarak birdaha bünyemize katamayız diye düşünüyorum. Son gün bana 5 milyon TL getirip transfer yap deseler de bana ve Kocaelispor'a faydası yok. Takım 35-40 gündür çalışıyor. İyi bir noktaya geliyor. Biz bunları sahaya da çıkartamıyoruz. O çocukları kaybetmekten korkuyorum" diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler