« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kocaelispor’un eski ve yeni başkanları tutuklandı

Daha önce yapılan bazı usulsüzlükler nedeniyle yapılan suç duyurusu üzerine bugün Cumhuriyet Savcılığı'nda ifadeleri alınan Kocaelispor'un mevcut başkanı ve eski geçmiş dönemdeki yönetim kurulu üyesi Muammer Çelik ile iki dönem başkanlık yapan Serhan Gürkan ve yine eski yöneticilerden Ahmet Tandoğan tutuklandı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Kocaelispor'un Süper Lig'e çıkmasında büyük emeği olan ama yine onun döneminde yeniden Bank Asya Ligi'ne düşen Kocaelispor'da, onunla birlikte bugünkü kulüp başkanı Muammer Çelik de görev yapıyordu. Muammer Çelik, iki yıl önce araları açılan Serhan Gürkan ile ters düşerek istifa etmiş, bu sezonun ikinci yarısında da yönetime talip olarak başkanlık koltuğuna oturmuştu.

 

Yapılan bir ihbar üzerine daha önceki dönemde usulsüzlük yapmakla suçlanan Serhan Gürken ve Muammer Çelit'in yanı sıra eski yöneticiler bugün Cumhuriyet Savcılığı'nda ifade verdikten sonra mahkemeye sevk edildi. Mahkeme eski başkan Serhan Gürkan ile Muammer Çelik'in yanı sıra yine eski yöneticilerden Teoman Çelik'in tutuklanmasına karar verdi. Üç yönetici İzmit Cezaevi'ne gönderildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz