« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kocaelispor taraftarları tesisi bastı

Yaklaşık 80 milyon TL'ye dayanan faizli borcu nedeniyle transferlerine lisans çıkartamayan, genç oyuncularla devam etmek zorunda kaldığı ligde son sıraya yerleşen Kocaelispor'da ortam iyice gerildi.

İZMİT (KOCAELİ) / DHA
SON GÜNCELLEME

Futbolcular bugün saat 11.00'de yapmaları gereken antrenmana para alamadıklarını belirterek çıkmazken, aynı saatlerde yaklaşık 50 kişilik "Hodri Meydan" olarak bilinen taraftar grubu da tesisleri bastı. Taraftarlar antrenman sahasına kendileri çıkıp top oynadı.

Son genel kurulda Osman Nuri Yaman başkanlığındaki yönetimin borçları ödeme sözü vermesine rağmen bunun altından kalkamaması sonucu iyice zora giren Kocaelispor'da, tecrübeli oyuncu olarak sadece Serdar Topraktepe ile Cem Sinan Vergül bulunuyor. Özveriyle mütcadele eden diğer genç oyunculara da hiç para ödenemediği gibi verilen sözler de yerine getirilemiyor.

Bugün de ödeme yapılmaması üzerine futbolcular Sefa Sirmen Tesisleri'nde saat 11.00'de yapılması gereken antrenmana çıkmadı. Aynı saatlerde "Hodri Meydan Grubu" olarak adlandırılan 50 civarında taraftar da özel güvenlik görevlilerinin müdehalesine rağmen zorla tesislere girdi. Futbolcuların antrnenmana çıkmadığını gören taraftar grubu, "Onların yerine biz yaparız" diyerek bir süre antrenman sahasında top oynadı.

Taraftar grubu saat 12.00 sıralarında da "Yönetim istifa", "Osman Nuri istifa. Yalanla dolanla kandırdın bizi", "Arkana bakmadan tesisleri terket" şeklinde sloganlar atarak tesis binasına girdi.

Teknik Direktör Cihat Arslan yaptığı açıklamada, futbolcuların sabah kendisine antrenmana çıkmayacaklarını ilettiğini belirterek, "Bir hoca olarak bu duruma düşmek istemezdim. Camianın içinde ciddi sıkıntılar var. İçerde toplantılar devam ediyor. Maddi ve manevi sıkıntı bunlar. Hafta sonu zorlu bir maçımız var. Taraftarların protestolar da sürüyor. Ne olacağını bilmiyorum" diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz