Gündem Haberleri

  Kocaeli'de toplu taşıma ücretlerine zam

  Hürriyet Haber
  31.01.2011 - 15:54 | Son Güncelleme:

  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, toplu taşıma ücretlerini yüzde 15 artırdı.

  Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) Başkanlığınca yapılan düzenlenmeyle, toplu taşıma ücretlerinin 29 ay aradan sonra artırıldığı ifade edildi.

  Yeni düzenlemeyle toplu taşıma ücretlerine ortalama yüzde 15 oranında zam yapıldığının ifade edildiği açıklamada, yeni ücret tarifelerinin 1 Şubat 2011 tarihinden itibaren geçerli olacağı kaydedildi.

  Düzenlemeyle Kentkart kullanmayan vatandaşların 50 kuruş daha fazla ücret ödemek zorunda kalacağı vurgulanan açıklamada, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve şehiriçi ulaşım kooperatiflerinin ortak kararı ile yakın bir zamanda paralı ulaşım döneminin sona ereceği ve Kentkart uygulamasının tüm araçlarda uygulanmaya başlanacağı ifade edildi.

  Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin, yolcu memnuniyetinin en üst seviyeye çıkarılması için ulaşımda yeni teknolojileri de hayata geçirdiğine dikkat çekilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

  “Buna göre kent genelinde toplu taşıma araçlarında ve deniz otobüslerinde kullanılan ücret toplama sistemi Kentkart'a sahip olan vatandaşlar, yeni sistemle internet üzerinden bakiyesini kontrol ederek, kart hareketlerini takip ederek, kredi kartı ile dolum yapıp, otomatik dolum talimatı verebiliyor. Düzenli dolum olarak tanımlanan 'Bitmeyen Kentkart' talimatı ile yolcular herhangi bir bankaya ait kredi kartıyla Kentkart'larını ilişkilendirerek, internetten otomatik dolum talimatı verilebiliyor.”
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı