« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kocaeli zor rakip

Nerdun HACIOĞLU / MOSKOVA
SON GÜNCELLEME

Kupa Galipleri Kupası'nda karşılaşacakları Körfez ekibini kapalı kutu olarak değerlendiren Lokomotif Moskovalı futbolcu ve teknik adamlar, tur şansını eşit görüyorlar.

Kocaelispor'un Avrupa Kupa Galipleri Kupası ikinci turundaki rakibi Lokomotiv Moskov 23 Ekim'deki ilk karşılaşma için yoğu hazırlıklara başladı.

Lokomotiv Moskova Teknik Direktörü Yuriy Siyomin kendileriyle röportaj yapan ilk basın kuruluşu olan Hürriyet'e yaptığı açıklamada, ''Kocaelispor'u hiç tanımıyoruz. Bzim için adeta bir kapalı kutu. Bu da bizim açımızdan büyük dezavantaj. En kısa zamanda bilgi toplamalı ve bi maçlarını seyretmeliyiz' dedi. Kimin kazanacağı konusundaki soruya net bir yanıt vermekten çekinen Siyomi, ''Futbolda önceden konuşmak mümkün değil. Nası biz kazanmak için elimizden geleni yapacaksak, Kocaeli de herhald kaybetmek için Moskova'ya gelmiyor. Şu anki şartlara göre tur şansları eşit gibi görünüyor.'' yanıtını verdi. Siyomin, Türkiye'deki takımlar arasında Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzospor'u tanıdığını söyledi.

Geçen hafta Beyaz Rusy takımını Avrupa Kupa Galipleri Kupası'ndan eleyen Lokomotiv'li futbolcuların morali lüksek. Rus ekibin en etkili futbolcusu Vitaliy Veselo, Kocaelispor'u eleyecek güçte olduklarını iddia etti.

Lokomotiv Moskova'da ilginç oyuncular var. Kalecileri Ru asıllı Müslüman Hasan Biciyev, ayrıca takımda iki Ermeni, Bir Beyaz Rus bir de Gürcü oynuyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz