Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kocaeli Valisi domuz gribi aşısı oldu

  Ergün AYAZ/İZMİT (Kocaeli), (DHA)
  20 Kasım 2009 - 13:23Son Güncelleme : 20 Kasım 2009 - 13:23

  KOCAELİ Valisi Gökhan Sözer, il genelindeki domuz gribi vakaları ve uygulanan önlemlerle ilgili bilgi vermek üzere basın toplantısı düzenlemeden önce domuz gribi aşısı oldu.

  Vali Sözer, Kocaeli'de şu ana kadar bu hastalıktan 1 kişinin öldüğünü, hastanelerde ise H1N1 şüphesi taşıyan 2'si solunum cihazına bağlı 3'ü yoğun bakımda, geri kalanı servislerde 89 kişinin yatarak tedavi gördüğünü açıkladı.
  Vali Gökhan Sözer, Vali Yardımcısı Mustafa Ünlüsoy, İl Sağlık Müdürü Hasan Aydınlık ve İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli ile birlikte düzenlediği basın toplantısında ildeki son durumla ilgili açıklamalarda bulundu. Açıklama öncesinde Vali Sözer ve Milli Eğitim Müdürü İspirli, domuz gribi aşısı oldu. Aşı sırasında Vali Sözer, çocukluğundan beri iğneden çok korttuğunu ve iğneyi görünce çekindiğini, ancak domuz gribinden korkmadığını söyledi.

  Kocaeli'de bu güne kadar yaklaşık 15 bin kişinin bu hastalığa yakalandığını ve geçirdiğini söyleyen Vali Sözer, “Domuz gribinin seyri Türkiye genelinde olduğu gibi Kocaeli'de de yüzde 1 şeklinde seyrediyor. İlimizdeki hastanelerde domuz gribi şüphesiyle şu anda yatan 89 hasta var. Bu şüpheyle 3 hasta yoğun bakım ünitesinde tedavi görüyor. 2 hasta da solunum cihazına bağlı olarak yatıyor” dedi.
  Vali Gökhan Sözer, Gölcük Devlet Hastanesi'nde ölen ve bugün Kandıra'da toprağa verilen 1 aylık hamile 23 yaşındaki S.A. adlı kadının ölem nedeninin henüz kesinlik kazanmadığını, tahlil sonucunun henüz gelmediğini söyledi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı