KOCAELİ HABERLERİ

Kocaeli, Sağlıkta Dünyaya Hizmet Ediyor

IHA
25.10.2015 - 08:47Son Güncelleme :

İZMİT BELEDİYE BAŞKANI DR. NEVZAT DOĞAN,"KOCAELİ SAĞLIKTA SADECE TÜRKİYE'YE DEĞİL, DÜNYAYA HİZMET VERİYOR" DEDİ.

IHA

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Kocaeli’nin sağlıkta sadece Türkiye’ye değil yurt dışına da hizmet ettiğini söyledi.
İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Yahya Kaptan mahallesinde bulunan bir Fizik Tedavi ve Rehabitilasyon Merkezi’ni ziyaret etti. Başhekim İmar Özkul, faaliyetleri hakkında Başkan Doğan’a bilgi vererek, “Sadece Türkiye’den değil, Afrika’dan, Avrupa’dan, dünyanın dört bir yanından hastalarımız var” ifadelerini kullandı. Doğan, Azerbaycan’dan gelip tedavi gören 27 yaşındaki Esmer Karayıva ile Libya’dan gelen 44 yaşındaki Farag Laslehab’ı ziyaret edip geçmiş olsun dileklerini iletti.
Sağlık alanında yaşanan gelişmelerin sevindirici olduğunu da söyleyen Başkan Doğan, “Kocaeli, bugün iki tane eğitim hastanesi, yanık merkezi, Onkoloji Hastanesi, üniversite hastanesi, fizik tedavi hastanesi, birçok açık kalp ameliyatının yapıldığı özel hastaneleri olan bir şehir. İşin sevindirici yanı artık sadece Kocaeli halkının değil, tüm Türkiye’nin hatta tüm dünyanın faydalandığı bir şehir burası. Eskiden hep, Kocaeli bir tıp merkezi olsun, Kocaeli’ne yurdumuzdan ve yurt dışından hastalar gelsin, şifa alsın, şifa bulsun, sağlık turizmi başlasın istiyorduk. Bu arzumuzun gerçekleştiğini görmekten büyük mutluluk duymaktayız. Libya’dan, Azerbaycan’dan, Arap ülkelerinden gelen hastaları gördük. Bu bizim için memnuniyet verici. Bir zamanlar Türkiye’de açık kalp ameliyatı, fizik tedavi için Amerika’ya, Avrupa’ya gidilirken, bugün artık bu bölgenin Amerika’sı, Avrupa’sı biz olduk. Hatta iddia ediyorum Avrupa’dakilerden daha iyi olduk. Sağlık açısından şehrimiz, Türkiye’miz çok iyi bir noktada. Sağlıkta daha iyi bir noktada olmamız lazım. Bunun için yeni hastane kuruluşlarının, yeni cihazların gelişmesini desteklemeye devam ediyoruz. İzmit Belediyesi olarak, doktor bir belediye başkanı olarak ve Ankara’da sağlıkta kanunların çıkarılmasında komisyonlarda çalışmış, başkan vekilliği yapmış, mutfağında çalışmış biri olarak sağlık alanında yapılacak her yatırımın yanında olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden Kocaeli, Sağlıkta Dünyaya Hizmet Ediyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Ekim 2015 tarihinde saat 08 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kocaeli, Sağlıkta Dünyaya Hizmet Ediyor haberi güncellenecektir.

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ
21 Kasım 2017, Salı
 • İmsak
  06:02
 • Guneş
  07:47
 • Öğle
  12:57
 • İkindi
  15:29
 • Akşam
  17:46
 • Yatsı
  19:20
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı