ANKARA HABERLERİ

Kocaeli Osmanlı Ocakları İl Başkanlığı Hizmete Açıldı

IHA
15 Ekim 2015 - 10:04Son Güncelleme : 15 Ekim 2015 - 10:05

YEREL HABERLER ANKARA

IHA

Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir Canpolat’ın ve genel merkez yöneticilerinin katılımlarıyla, Kocaeli Osmanlı Ocakları İl Başkanlığı hizmete açıldı.
Açılış töreninde Kocaeli Körfez Müftüsü Mehmet Ali Varol’un duasından sonra kurdeleyi Genel Başkan Kadir Canpolat kesti. Canpolat ve genel merkez yöneticileri Kocaeli Osmanlı Ocakları il yönetimiyle tanışıp, toplantı gerçekleştirdi.
Canpolat, yaptığı açıklamada, “Osmanlı Ocakları, Osmanlı medeniyetini yaşamak ve yaşatmak için bu gün burada bulunmaktadır. Her gün büyük coşkuyla büyüyen Osmanlı Ocaklarının 74. açılış kurdelesini kestiğimiz Kocaeli Osmanlı Ocakları İl Başkanlığı yurdumuza ve ilimize hayırlı olmasını dilerim” dedi.
“Ya yaşamak lazım ya da yaşatmak lazım yetişmeden, olgunlaşmadan gitmemek lazım dünyadan” diyen Canpolat, “Güzel eserler bırakıp, topluma örnek davranışlar ile yön göstermek bunu özde yaşamak ve yaşatmak için ırk, din, mezhep ayrımcılığı yapmadan Osmanlı Ocakları çatısı altında toparlanmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Hedefimiz ülkemizde ve dünyada Osmanlı ruhunun boşluğunu yeniden inşa etmektir. Bu ruhu misyon edinmiş Osmanlı Ocakları dünya genelinde teşkilatlanıyor. Artık dünyanın her neresine giderseniz orada bir Osmanlı Ocakları şubesini göreceksiniz. Varlık haklarınız veya temel anayasal haklarınız ile alakalı mağdur edildiğinizde size yol gösterecek bir teşkilatı önce ülkemize sonra dünya barışı adına dünya medeniyetlerine kazandırmanın mücadelesi içindeyiz. Bizi hiç kimse öteki görmemelidir” ifadelerini kullandı.
Canpolat, “Osmanlı Ocakları nedir” sorusuna ise şöyle cevap verdi:
“Her nefer kendi etnik kimliği ve ırkıyla alakalı her şeyi kendi tasarrufun da kurduğu hayalleriyle yaşayıp ve yaşatacağı yerdir Osmanlı Ocakları. Mazlumların zulme karşı sessiz kalmadığı, haklarını demokratik yollarla aradığı, hukukun üstünlüğüne inanmışların yeridir Osmanlı Ocakları. Tüm siyasi partilerin birleştiği, sulh ettiği yerdir. Yediden yetmişe, tavandan tabana, herkesin temel hak ve hürriyetlerinin merkezidir Osmanlı Ocakları. İçinde her fikre saygı duyan, Mevlana gibi, ’’ne olursan ol yinede gel’’ diyen Hakkın kapısıdır Osmanlı Ocakları. Canı yansa da sesini çıkarmadan sulhta kalan, karanlık gecede dar sokakta yapılan iyiliktir Osmanlı Ocakları. Sanatın, kültürün, edebiyatın coştuğu coğrafyadır, Fatih’in, Yavuz’un izinden, yeniden tekerrür eden tarihin derin kökünden yeşeren çınardır.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Kocaeli Osmanlı Ocakları İl Başkanlığı Hizmete Açıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Ekim 2015 tarihinde saat 10 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kocaeli Osmanlı Ocakları İl Başkanlığı Hizmete Açıldı haberi güncellenecektir.

  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ağustos 2017, Salı
  • İmsak
   04:11
  • Guneş
   05:59
  • Öğle
   13:03
  • İkindi
   16:48
  • Akşam
   19:44
  • Yatsı
   21:19
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı