« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kocaeli korkuyor

İstanbulspor maçında yardımcı hakeme atılan pet şişe başlarına iş açtı. Körfez temsilcisi sahalarının kapatılması endişesi yaşarken, yöneticiler, ‘‘Saha kapatma cezası gelirse bu haksızlık ve ayırımcılık olur. İstanbul'da 3 büyüklerin oynadığı karşılaşmalarda sahaya her türlü yabancı madde atılıyor’’ dediler.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Ankaragücü maçı hazırlığını sürdüren ve bugün öğlen saatlerinde kara yoluyla Ankara'ya gitme hazırlığı yapan Kocaelispor'da yönetimi saha kapatma cezası gelebileceği endişesi sardı. İstanbulspor maçında yardımcı hakeme tribünlerden atılan pet şişe yüzünden Kocaelispor Kulübü'nden savunma istendi.

RAPOR İSTENDİ

İstanbulspor maçında Aleks Yordanov'un şutu kaleciyi geçmesine rağmen, ofsayt pozisyonundaki Ayew'in ayak koymaya çalışması nedeniyle yan hakemin bayrağını kaldırmasına tepki gösteren bir grup taraftar sahaya pet şişe ve çakmak attı. Pet şişenin sırtına isabet etmesi üzerine orta hakemin maçı durdurup anonsla taraftarları centilmenliğe davet etmesi, gözlemci raporlarında yer aldı. Bu rapor üzerine de Futbol Federasyonu Kocaelispor'dan savunma istedi.

TASVİP ETMİYORUZ

Kocaelispor yöneticileri savunmayı federasyona göndermeye hazırlanırken, bazı yöneticiler bu tür olayları asla tasvip etmediklerini, ancak boş bir pet şişenin sırtına isabet etmesiyle maçın durdurulması gerekmediğini de belirtirlerken, ‘‘İstanbul'da 3 büyüklerin oynadığı karşılaşmalarda sahaya her türlü yabancı madde atılıyor. Bunun son örneğini de geçtiğimiz haftalarda yaşadık. Para cezası gelebilir. Ancak saha kapatma cezası gelirse bu büyük haksızlık ve ayırımcılık olur’’ dediler.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler