KOCAELİ HABERLERİ

Kocaeli İtfaiyesi Eğitimde Dünya Standardını İzliyor

IHA
20.08.2015 - 11:33Son Güncelleme :

KOCAELİ İTFAİYESİ EĞİTİMDE DÜNYA STANDARDINI İZLİYOR.

IHA

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, eğitim hizmetlerinin çapını giderek genişletiyor ve her geçen gün eğitimde çıtayı yükseltiyor.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Önleme ve Eğitim Şube Müdürlüğü’ne bağlı İtfaiye Eğitim Merkezi (KOBİTEM), son dönemde ülke düzeyinde eğitim görevlerini üstlenmiş durumda. Bu nedenle KOBİTEM, üzerine almış olduğu görevlerin hakkını verme gayretiyle, eğitim hizmetindeki kalite düzeyini, dünya standartlarıyla eşgüdümlü hale getirmeye çalışıyor.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye eğitmenleri, Çek Cumhuriyeti’nin Prag şehrinde ve İspanya’nın Bilbao şehrinde düzenlenen, “Endüstriyel Yangınlarla Mücadele (HAZMAT) ve Arama Kurtarma Eğitimi”ne katıldı. Söz konusu eğitimler, Avrupa Birliği (AB) ve Ulusal Ajans tarafından kabul edilen ERASMUS projesi kapsamında, ülkemizdeki Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin İtfaiyecilik ve Alan Programı öğretmenlerine yönelik olarak düzenlendi ve her bir etabı iki hafta olmak üzere, iki etap halinde toplam 1 ay süre ile uygulandı.
Oldukça verimli ve faydalı geçen eğitimlere, KOBİTEM eğitmenleri, programın koordinatörlüğünü de üstlenen İzmit Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde bulunan İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği Alan Programı’nda öğretmenlik hizmeti vermeleri nedeniyle, söz konusu lisenin davetiyle, öğretmen sıfatıyla katıldı. Aynı zamanda bu eğitimlere, ülkemizdeki diğer İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği Alan Programlarında görev yapan öğretmenler ile İstanbul ve Bursa İtfaiyelerinden de eğitmenler katıldı.
Eğitimlere ek olarak, her iki ülke itfaiyelerinin teşkilatlanma ve organizasyon yapısı da eğitmenler tarafından yerinde incelendi. Bu eğitimler kapsamında toplam beş İtfaiye eğitmenini görev aldı. KOBİTEM’in üstlenmiş olduğu ülke düzeyindeki eğitim görevleri, Kocaeli İtfaiyesi ile birlikte Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ve Kocaeli’nin, Anadolu’daki etkinliğini ve saygınlığını artıran önemli bir etki bırakıyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden Kocaeli İtfaiyesi Eğitimde Dünya Standardını İzliyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Ağustos 2015 tarihinde saat 11 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kocaeli İtfaiyesi Eğitimde Dünya Standardını İzliyor haberi güncellenecektir.

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

18 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:24
 • Guneş
  08:12
 • Öğle
  13:08
 • İkindi
  15:28
 • Akşam
  17:42
 • Yatsı
  19:19
Sayfa Başı