KOCAELİ HABERLERİ

Kocaeli Devlet Hastanesi'ne A sınıfı statüsü

AA / Nurgül Temiz
24.02.2016 - 10:08Son Güncelleme :
Kocaeli Devlet Hastanesine A sınıfı statüsü
AA / Nurgül Temiz

KOCAELİ (AA) - Kocaeli Devlet Hastanesi, A-II Rol Grubu hastane statüsüne yükseldi.

Kocaeli Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği’nden yapılan yazılı açıklamada, Kocaeli Devlet Hastanesi’nin hastane rolleri ve gruplarına göre B grubu hastane olarak hizmet verdiği hatırlatılarak, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu ile yapılan görüşme neticesinde Kocaeli Devlet Hastanesi A-II Rol Grubu hastane statüsüne yükseldiği bildirildi.

Daha kaliteli hizmet verebilmesi, yeni branşlarda uzman hekimler için kadro açılabilmesi amacıyla hastanenin A-II Rol Grubu hastane statüsüne yükseldiği vurgulanan açıklamada, endokrinoloji ve metabolizma hastalıkları, fizyoloji, geriatri, immünoloji ve alerji hastalıkları branşlarına tahsis edilen kadroların atanması sonrasında, bu branşlarda da hizmet verilmesi planlandığı kaydedildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden Kocaeli Devlet Hastanesi'ne A sınıfı statüsü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 10 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kocaeli Devlet Hastanesi'ne A sınıfı statüsü haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı