KOCAELİ HABERLERİ

Kocaeli’de Şehir Selleri Ele Alındı

IHA
19.09.2015 - 13:17Son Güncelleme :

TOPLANTIDA KOCAELİ'DE OLABİLECEK SEL RİSKLERİ ELE ALINDI.

IHA

Olası sel risklerinin önceden tahmini modelinin Kocaeli ilinde uygulanabilirliği konusunda seminer verildi.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Planlama Şube Müdürlüğü olası sel risklerinin önceden tahmini modelinin Kocaeli’de uygulanabilirliği konusunda seminer düzenledi. Meteoroloji Kocaeli İl Müdürlüğü, Afet ve Acil Durum Kocaeli İl Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik Kocaeli İl Müdürlüğü, Gıda Tarım ve Hayvancılık Kocaeli İl Müdürlüğü, DSİ Genel Müdürlüğü, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, İSU Genel Müdürlüğü, İlçe Belediyeleri, Fen İşleri Müdürlükleri ve Kocaeli Üniversitesi’nden yetkililerin yer aldığı seminere konuşmacı olarak Meteoroloji Genel Müdürlüğü Meteorolojik Afetler Şube Müdürü Dr. Abdullah Ceylan katıldı.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı, Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Planlama Şube Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan Kentsel Dönüşüm Master Planı kapsamında hazırlanan "İklim Değişiklikleri" raporunda incelenen bir bölüm olan "Olası sel risklerinin" değerlendirilmesi amacıyla seminer düzenlendi. Seminerde Meteoroloji Genel Müdürlüğü Meteorolojik Afetler Şube Müdürü Dr. Abdullah Ceylan, "Şehir Selleri Tahmin Modeli" hakkında ilgili kurumların temsilcilerine bilgi verdi. Meteorolojik afetler içerisinde ilk sırada yer alan sel afeti ve iklim değişiklikleri hakkında konuşan Ceylan, Türkiye’den geniş bilgiler aktardıktan sonra, Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen ve kullanılmakta olan "Şehir Selleri Tahmin Modeli"ni anlattı.
İlgi ile izlenen toplantıya katılan uzmanlar modelin daha başarılı olması için Kocaeli’de yapılması gerekenler konusunda bilgi alışverişinde bulundu. Dr. Abdullah Ceylan, Kocaeli’nin geçmişten beri bu konuda çalışmalar yapan sayılı illerden biri olduğunu ifade ederek Kocaeli’de geliştirilecek modellere ve projelere destek vereceklerini belirtti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden Kocaeli’de Şehir Selleri Ele Alındı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Eylül 2015 tarihinde saat 13 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kocaeli’de Şehir Selleri Ele Alındı haberi güncellenecektir.

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

18 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:24
 • Guneş
  08:12
 • Öğle
  13:08
 • İkindi
  15:28
 • Akşam
  17:42
 • Yatsı
  19:19
Sayfa Başı