KOCAELİ HABERLERİ

Kocaeli’de İmam Hatipliler, Mısır Yönetimine Mektup Gönderdiler

IHA
10 Temmuz 2015 - 14:59Son Güncelleme : 10 Temmuz 2015 - 15:00

KİHMED MISIR'DAKİ İDAM KARARLARINA KARŞI PROTESTO GÖSTERİSİ YAPTI.

IHA

Kocaeli İmam Hatip Mezunları Derneği, (KİHMED) Mısır’ın seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ve arkadaşlarına verilen idam cezalarını protesto etti.
KİHMED, Mısır’ın seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ve arkadaşlarına verilen idam cezalarını protesto ederek, Mısır yönetimine mektup gönderdi. İzmit merkez PTT şubesi önünde yapılan protesto gösterisini KİHMED yönetimi ve İzmit’te faaliyet gösteren çeşitli STK temsilcileri katıldı. “Defol Sisi, seninleyiz Mursi” sloganları atan grup basın açıklaması yaptı. Grup adına basın açıklaması yapan Sabahattin Yamak, Mısır’ın kaderiyle oynayan yabancı güçlerin değil, Mısır halkının öz iradesinin belirleyici olmasını beklediklerini söyleyerek, “Muhammed Mursi ve arkadaşları için verilen idam kararları karşısında büyük bir üzüntü ve endişe içerisindeyiz. Bu kararların hukuksuz olduğun ve adaletin bir an önce tecelli etmesi gerektiğini düşünüyoruz. Sizin, El-Ezher gibi kadim bir ilim merkezine ev sahipliği yapan, hala fikir dünyamızı besleyen büyük mütefekkirler yetiştirmiş Mısır’ın idarecisi olarak, bir zamanlar ülkenizde misafir ettiğiniz Mustafa Sabri Efendilerin, Mehmet Akiflerin mirasçısı, bir ilim yolcularının sözlerini dikkate alacağınızı ümit ediyoruz” dedi.
Yapılan basın açıklamasından sonra STK temsilcileri, postaneye giderek Mısır yönetimine mektup gönderdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden Kocaeli’de İmam Hatipliler, Mısır Yönetimine Mektup Gönderdiler hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Temmuz 2015 tarihinde saat 14 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kocaeli’de İmam Hatipliler, Mısır Yönetimine Mektup Gönderdiler haberi güncellenecektir.

  KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Ağustos 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:22
  • Guneş
   06:12
  • Öğle
   13:14
  • İkindi
   16:59
  • Akşam
   19:54
  • Yatsı
   21:29
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı