KOCAELİ HABERLERİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nden Eğitimde Altın Hizmet

IHA
17.09.2015 - 10:20Son Güncelleme :

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÜCRETSİZ SPOR OKULLARINDAN FAYDALANAN GENÇLER GELECEKLERİNİ İNŞA EDİYOR.

IHA

Koceali’de ücretsiz spor özel yetenek kursuna katılan 22 gence, lise ve üniversite kapıları açıldı.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, eğitimde fırsat eşitliği konusunda önemli bir hizmete imza attı. Türkiye’de ilk kez bir yerel yönetim, ekonomik zorlukları gençlerin önünden kaldırarak, onların geleceklerini inşa etmesinde yanlarında durdu. Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan ücretsiz spor özel yetenek kursları sayesinde 22 gence lise ve üniversite kapıları açıldı. Eğitim sınavlarına girmek için yaklaşık 2 ile 3 bin TL arasında bir kurs ücretini gözden çıkarmak zorunda kalan ailelerin yarımına Büyükşehir’in ücretsiz hizmeti koştu.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Mayıs ayında Spor, Polis Meslek Yüksel Okulu, Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu, Polis Okulu ve Askeri Liselere ücretsiz spor özel yetenek kursu açtı. Sınavlara katılacak olan çok sayıda genç fırsatı değerlendirerek, vakit kaybetmeden kayıt yaptırdı. Kurslar, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Seka 50. Yıl Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Kursları alanında uzman BESYO mezunu antrenörler verdi.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bunun yanı sıra sınavların gerçekleştirildiği illerdeki parkurları yakın markaja aldı. Sınav parkurları uzmanlara inceletildi ve bu parkurların nizami ölçüleri 50. Yıl Spor Salonu’na taşıdı. Fotosel eşliğinde derecelendirilen bu parkurda diril-koordinasyon ile kuvvet-dayanıklılık antrenmanlarını yapan öğrenciler, sınavlarda tam başarı puanı alarak istedikleri okullara girmeye hak kazandı.
Kursa katılan 15 genç sınavlarda gösterdikleri başarı sayesinde başta KOÜ olmak üzere, Balıkesir, Bartın, Düzce ve Çanakkale 18 Mart Üniversiteleri’nin, Beden Eğitimi Öğretmenliği, Rekreasyon, Spor Yöneticiliği ile Antrenörlük bölümlerini kazandı. 6 öğrenci ise Hayrettin Gürsoy Spor Lisesi’ne girdi. Ücretsiz spor özel yetenek kurslarına katılarak geleceğini inşa edenler arasında 19 yaşındaki Sefa Demir de yer aldı. Sefa Demir, girdiği Askeri Okul sınavında başarılı olarak Ankara Astsubay Meslek Yüksek Okulu’nu kazandı. Genç astsubay adayı, ücretsiz spor özel yetenek kursu açarak kendilerine büyük bir olanak sağlayan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nden Eğitimde Altın Hizmet hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Eylül 2015 tarihinde saat 10 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nden Eğitimde Altın Hizmet haberi güncellenecektir.

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  06:20
 • Guneş
  08:08
 • Öğle
  13:05
 • İkindi
  15:26
 • Akşam
  17:41
 • Yatsı
  19:17
Sayfa Başı