KOCAELİ HABERLERİ

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu:

AA / Halil İbrahim Taşel
28 Ocak 2015 - 10:39Son Güncelleme : 28 Ocak 2015 - 10:40

-"Manda sütü geleceğin 'beyaz altını' olacak"

YEREL HABERLER KOCAELİ

AA / Halil İbrahim Taşel

KOCAELİ (AA) - Kocaeli Damızlık Manda Yetiştiricileri Birliği Başkanı Niyazi Yelkencioğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu'nu ziyaret etti.

Karaosmanoğlu, ziyarette yaptığı konuşmada, manda sütü üretimini çok önemsediklerini belirtti.

"Pazar payındaki artış ve talepler, dikkat çekici bir şekilde yükseldi" diyen Karaosmaoğlu, "Köylümüzün ve yatırımcımızın gelecekte manda sütü ve ürünleri için damızlık sayısında ciddi bir artırıma gitmesi gerekiyor. Köylümüz manda sütü ve ürünlerine yatırım yapmalıdır. Manda sütü geleceğin 'beyaz altını' olacak" ifadesini kullandı.

Karaosmanoğlu, manda sütü ürünlerine olan talebin, her geçen gün arttığını vurgulayarak, şunları söyledi:

"Pazar payındaki bu artışın önemli sebeplerinden bir tanesi ulaşım kanallarının kolay ve hızlı olmasıdır. Köylümüz ve yatırımcımız, artık bu sektörle daha rahat ilgilenmektedir. Tarım ve Hayvancılığı Geliştirme Şefliğimizin önemli eğitim ve bilgilendirme girişimleri de oldu. Devletimizin teşviklerini de daha iyi değerlendirerek, manda sütü ve ürünlerinin daha cazip hale gelmesini sağlayarak, pazar payının daha yukarılara çekilmesini başarabiliriz. Kandıra Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nin (GİOSB) kurulması köylümüze önemli bir ekonomik katkı sağlayacak. Manda sütü ve ürünlerinin, burada yoğun biçimde kullanılacağını düşünüyorum."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ocak 2015 tarihinde saat 10 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu: haberi güncellenecektir.

  KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ağustos 2017, Pazar
  • İmsak
   04:16
  • Guneş
   06:08
  • Öğle
   13:15
  • İkindi
   17:02
  • Akşam
   20:00
  • Yatsı
   21:37
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı