KOCAELİ HABERLERİ

Kocaeli Büyükşehir Barınma Merkezi Kışa Hazır

IHA
31.10.2015 - 13:16Son Güncelleme :

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BARINMA MERKEZİ, YAKLAŞAN KIŞ İÇİN HAZIRLIKLARINI TAMAMLADI.

IHA

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Barınma Merkezi, kış ayları için hazırlıklarını tamamladı.
Havaların soğumaya başlamasıyla sokakta yaşamak zorunda kalan ve gidecek yeri olmayan vatandaşlara hizmet veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü Barınma Merkezi, kimsesiz ve mağdurlar için kış hazırlıklarını tamamladı. 48 yatak kapasiteli Barınma Merkezi’nden şu an 28 muhtaç ve mağdur durumdaki vatandaş hizmet alıyor. Açıldığı günden bu yana merkeze başvuran 6 bin 810 vatandaşa barınma, yemek, sağlık ve ulaşım yardımı sunuldu. 72 yaşlı huzurevine, 46 mağdur vatandaş da bakım ve rehabilitasyon merkezlerine yerleştirildi. Merkezden destek isteyen 216 vatandaşın sağlık kurulu raporu almasına yardım edilirken, bin 33 vatandaşa da ulaşım yardımı yapılarak memleketlerine dönüşleri sağlandı. Merkez, bunların yanında 373 yabancı uyruklu kişiye geçici barınma hizmeti verildi.
Barınma Merkezi, yeşil bir çevre içerisinde merkezde kalan vatandaşlara üç öğün yemek, barınma, temizlik ve hemşire hizmeti ile her türlü ihtiyaca cevap verecek şekilde dizayn edilmiş sıcak bir mekan sunuyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ihtiyaç sahibi vatandaşlara kucak açıp belli bir süre yaşamlarını sürdürebilmelerini sağladığı Barınma Merkezi İzmit Kuruçeşme’de hizmet veriyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden Kocaeli Büyükşehir Barınma Merkezi Kışa Hazır hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Ekim 2015 tarihinde saat 13 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kocaeli Büyükşehir Barınma Merkezi Kışa Hazır haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı