« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kocaeli Belediyesi'nden büyük destek

Kocaeli Büyükşehir Belediyemiz 2004 yılından itibaren sporu yaşam biçimi haline getirmiş olan amatör spor kulüplerimizin malzeme ihtiyaçlarının tamamına yakınını karşılayarak, sporun tabana yayılmasına ve sporun yapılmasına yaşamsal katkı sağlamaktadır.

Arif Erdem
SON GÜNCELLEME

Açıklamasını yapan  Sayın  Nurettin Arıcan Kocaeli Büyük Şehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürü dağıtılacak 11 adet optimist sınıfı tekne,yelken ve kulüpleri sıraladı Toplam 2 milyon TL değerindeki malzemeleri kulüplere eşit pay ettirmekteler  Optimist tekneleri Filippi marka.

Bu yıl 6.sını gerçekleştireceğimiz 41 branşta 381 kulübe 68.115 adetten oluşan 1.837.355,04 tl spor malzemesi dağıtılacaktır. Yelken Sporu aktivitesi olan 11 amatör Spor Kulübüne aşağıda nevi ve miktarları belirtilen spor malzemeleri verilecektir. Malzeme dağıtım törenini 06 Ocak 2010 tarihinde Hasan Gemici Spor solonun da yapılacak

Kocaeli Büyük Şehir Belediyesi spora önem veren bir yönetim ,  İzmit yelken Kulübü önündeki bölge  tekrar onarılmakta,yeni ve büyük bir tesis olarak açılacak çalışmalar,düzenlemeler sürmekte. Belediye ait olan Kağıt Spor 32 dalda faaliyet göstermekte burası ilginç sporcu sayısı 4640 bu  sayı ve faaliyet gösterdiği 32 branşla, 212 milli sporcusu ile Fenerbahçe ve Galatasaray   Kulüplerimizin önünde hemde çok önünde  Körling branşı var, Eskirim var. Kocaeli 47000 lisanlı sporcuya sahip Kocaeli Belediye Başkanı Sayın İprahim Karaosmanoğlu tüm bu sporcularına desteklerinin devam edeceğini belirti .Milliyet gazetesinin düzenlediği yılın spor yöneticisi adayı .  İzmit körfezin de su  sporları  faaliyetlerinin artarak devam edeceğini,körfezdeki suyun çok temizlendiğini, yelken faaliyetlerinin dışında, açık yüzme yarışları yapıldığını , ilgili federasyonlara uluslar arası organizasyon taleplerini ilettiklerini belirtti.

Kocaeli Belediyesinden büyük destek


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler