GeriFutbol Kocaeli başkanına tahliye kararı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kocaeli başkanına tahliye kararı

Kocaeli başkanına tahliye kararı
refid:15127014 ilişkili resim dosyası

Kocaelispor Kulübü'nün hesaplarında geçmiş dönemde usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla 21 Mayıs'ta tutuklanan Kocaelispor'un mevcut başkanı Muammer Çelik, eski başkan Serhan Gürkan ve eski yönetim kurulu üyesi Ahmet tandoğan bugün çıktıkları ilk duruşmada tutuksuz yargılanmak kaydıyla serbest bırakıldılar.

Geçtiğimiz sezon sonunda Bank Asya 1. Ligi'nden ikinci lige düşen Kocaelispor, geçtiğimiz sezona Serhan Gürkan başkanlığındaki yönetimle başlamış, daha sonra Gürkan görevi bırakarak Osman Nuri Yaman başkanlığındaki yönetim görevi devralmıştı. Ancak Osman Nuri Yaman da verdiği sözleri yerine getiremeyince olağanüstü genel kurul kararı almış, bu kez başkanlığı, Serhan Gürkan'ın yönetiminde görev alan ve onunla ters düştüğü için istifa eden Muammer Çelik üstlenmişti.

Ekonomik sorunlar yaşanmaya devam etmesine rağmen güçlü bir yönetimle Kocaelispor'un başkanlığına gelen Muammer Çelik ile eski başkan Serhan Gürkan ve eski yönetim kurulu üyesi Ahmet Tandoğan, Serhan Gürkan'ın başkanlığındaki dönemde hesaplarda usulsüzlük yapıldığı gerekçesiyle gözaltına alındıktan sonra 21 Mayıs'ta tutuklanmışlardı. Yapılan tüm itirazları reddedilen Çelir, Gürkan ve Tondoğan bugün ilk kez hakim huzuruna çıktılar.

Kocaelispor Başkanı Muammer Çelik, Eski Başkan Serhan Gürkan ve eski Mali Asbaşkan Ahmet Tandoğan tahliye edildi. 'Zimmet` suçlamasıyla 21 Mayıs`ta tutuklanan eski başkan Serhan Gürkan, eski mali asbaşkan Ahmet Tandoğan ve mevcut başkan Muammer Çelik`in ilk duruşması bugün yapıldı. İzmit İkinci Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada tutuklu bulunan Muammer Çelik, Ahmet Tandoğan ve Serhan Gürkan`ın tahliyesine karar verildi. Tahliye kararı, her üçünün de adreslerinin belli olması ve delilleri karatmalarının mümkün olmadığı görüşüyle verildi. Yöneticilerin yargılanmalarına tutuksuz devam edilecek.

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle