Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Koca terörünü Cem Yılmaz yardımı da durduramadı

  Zeki GÜNAL, İstanbulDHA
  26 Mayıs 2011 - 16:49Son Güncelleme : 26 Mayıs 2011 - 16:49

  Boşanmak isteyen eşi ve kayınvalidesinin üzerine kurşun yağdıran Selçuk Balta, kadınlardan birini öldürdü diğerini de ağır yaraladı.

  Ortalığı kan gölüne çevirdikten sonra ortadan kaybolan Balta'nın çiftin engelli iki çocuğu (cam hastalığı) için verilen devlet yardımı yanında Sanatçı Cem Yılmaz'ın da ikiz çocuklar için bağışladığı 50 bin lirayı kendine harcadığı, bu nedenle evi terkeden eşini cezalandırmak için saldırıyı gerçekleştirdiği belirtiliyor.

  İstinye Reşit Mahallesi'nde ayrıldığı eşi Cevriye Balta ve Kaynanası Emine Malkoç'a kurşun yağdıran 41 yaşındaki Selçuk Balta kayıplara karıştı. İşsiz olduğu öğrenilen Selçuk Balta kendisine boşanma davası açan ve annesinin yanına yerleşen eşi Cevriye Balta'ya saldırdı. Öfkeli koca, araya giren Kaynanası Emine Malkoç'a ateş açtı. İki kurşun alan Kaynana olay yerinde ölürken, sırtından kurşunlanan 35 yaşındaki Cevriye Balta hastaneye kaldırıldı. Saldırgan koca otomobille olay yerinden kaçtı. Polis, Selçuk Balta'yı yakalayabilmek için çalışma başlattı. Saldırıya tanık olan Balta çiftinin engelli çocukları gözyaşlarına boğuldu. Çocukları sakinleştirmek için komşular büyük çaba gösterdi.

  CEM YILMAZ YARDIM ETMİŞTİ

  İşsiz olduğu öğrenilen Selçuk Balta'nın, iki engelli çocuğu için bağlanan maaşı ve bir televizyon programında çocukları için Cem Yılmaz'ın yaptığı 50 bin TL'lik bağışı da harcadığı öğrenildi. İçki bağımlısı Balta'nın bu durumuna daha fazla dayanamayan eşi Cevriye Balta, boşanma davası açtı. Dava devam ederken, genç kadın annesi Emine Malkoç'un yanına sağındı. Bugün kaynanasının evine gelen öfkeli koca kendinden ayrılmak isteyen eşine saldırdı. Araya giren kaynanasını kurşun yağmuruna tutarak olay yerinde öldüren Selçuk Balta, eşini de yaraladı. Cinayetin ardından olay yerinden kaçan Selçuk Balta'nın yakalanabilmesi için polis çalışma başlattı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı