Gündem Haberleri

  Koca katili şiddet mağduru

  Selçuk YAŞAR / İSTANBUL
  22.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Adli Tıp Kurumu, Esengül Yıldız’ın şiddet gördüğünü, aldatıldığını, çocuğunun gösterilmediğini tespit etti ve kadının bu sürecin sonunda cinayeti işlediğine kanaat getirdi.

  KENDİSİNE şiddet uyguladığı ve aldattığı gerekçesiyle kocası Cesim Yıldız’ı (28) çalıştığı restoranda 6 kurşunla öldüren Esengül Yıldız (26) hakkında Adli Tıp Kurumu’nun mahkemeye gönderdiği raporda, Yıldız’ın “Bıçakla kollarımı kesiyordu. Vücudumda sigara söndürüp, ölümle tehdit ediyordu” iddiaları doğrulandı.

  Akıl sağlığına bakılmalı

  Adli Tıp ayrıca, çocuğu elinden alınan cinayet şüphelisi kadının duygu durumunun ‘çökkün’ (Depresyon) olduğunun izlendiğini de belirterek, cinayet işlediğinde cezai sorumluluğunun bulunup bulunmadığının tespit edilmesi için Adli Tıp Kurumu 4’üncü İhtisas Kurulu’na gönderilmesini istedi. Mahkeme, kurumun raporunu dikkate alarak cinayet sanığı Esengül Yıldız’ın tekrar Adli Tıp Kurumu’na sevkine karar verdi.

  ‘Oğlumu bana göstermedi’

  Esengül Yıldız savcılık tarafından alınan ifadesinde evlilik süresince yediği dayakları, uğradığı hakaretleri ve oğlunun kendisine gösterilmediğini anlatmıştı. Olay günü eşi Cesim’in kendisine “Benden nafaka istiyorsun, hacizlik oldum, sana nafaka ödeyemem, o.. çek git” dediğini de belirten Esengül Yıldız, Cesim Yıldız’ın başka bir kadından çocuğu olduğunu da iddia etti.

  ‘Karım beni öldürecek’

   CESİM Yıldız savcılığa başvurarak “Karım ve ailesi beni öldürecek” şikâyetinde bulunmuştu. Esengül Yıldız, Cesim Yıldız’ı bu şikayetten 49 gün sonra 6 Aralık 2010’da Fenerbahçe’deki restoranda öldürdü.

  Koca katili şiddet mağduru
  Cesim Yıldız’ın başka kadınlarla olan fotoğrafları da dava dosyasında.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı