« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Koca başkan garajda

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Türk güreşinin patronu, FILA üyesi Ayık’a Organizasyon Komitesi ayıp etti

Lüks villalarda kalan sporcuların yerlerinden şikayetçi olmaları üzerine patlayan Ahmet Ayık ‘‘Ben villaların garajında kalıyorum. Demir kapıyı çıkartmışlar, bir pencere koymuşlar, önünde çöp bidonları duruyor. Organizasyon komitesinin bana verdiği odadan rahatsız oldum’’ dedi.

Garajda kalIyor

Sydney 2000 Olimpiyatı'na katılan Türk kafilesinde yer alan Güreş Federasyonu Başkanı ve FILA Üyesi Ahmet Ayık, Sydney'de garajda kalıyor. Olimpiyata katılan sporcular şehrin 25 km dışındaki 2'şer katlı lüks villalarda kalırken Ayık bu villaların garajında yatıp kalkıyor.

Çöp bidonları var

Bazı sporcuların kaldıkları yerlerden şikayetçi olmalarına ise Ahmet Ayık kızıp sert tepki gösteriyor. Ayık, ‘‘Gelsinler benim kaldığım yeri görsünler. Bana verilen 2 kişilik oda bu villaların garajı. Demir kapıyı çıkartmışlar bir pencere koymuşlar önünde de çöp bidonları duruyor’’ dedi.

RahatsIz oldum

Sydney'de oyunlar süresince kalması için kendisine uygun görülen ve verilen bu yerden rahatsız olduğunu dile getiren Ayık, ‘‘Ben derdimi kime anlatacağım. Dünya güreşini yöneten bir FILA üyesi olarak organizasyon komitesinin bana verdiği bu odadan çok rahatsızlık duydum’’ diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz