« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Koç: Umudumuz Ankara

Bursaspor Kulübü Dış İlişkilerden Sorumlu As Başkan ve Federasyon Temsilcisi İrfan Koç, Fenerbahçe'nin deplasmanda oynayacağı Ankaragücü maçına çıkarma yapacaklarını söyledi.

DHA
SON GÜNCELLEME

Şampiyonluk iddiasını sürdürdüklerini vurgulayan Koç, "Alnımızın akıyla buraya kadar geldik. Tek umudumuz Ankara" dedi.

Yeşil Beyazlı kulübün Dış İlişkilerden Sorumlu As Başkan ve Federasyon Temsilcisi İrfan Koç açıklamalarda bulundu. Hak ederek bugünlere geldiklerini ifade eden İrfan Koç, tüm umutlarının pazar günü oynanacak Ankaragücü-Fenerbahçe karşılaşmasında olduğunu söyledi. Taraftarlar ve yöneticiler olarak Başkent'e çıkarma yapacaklarını belirten Koç, "Biz umutluyuz. Bursaspor şampiyonluğu hak ediyor. Centilmenliğiyle, futbol keyfiyle Türkiye de Bursaspor'un şampiyon olmasını gönülden istiyor. Biz de hak ettiğimizi düşünüyoruz. Yakalanan başarı tesadüf değil. Şampiyonlukla bu işi kapatmak istiyoruz" diye konuştu.

"KARDEŞ KULÜBÜMÜZÜN YANINDA OLMAK İSTİYORUZ"

Ankaragücü karşılaşmasına orada yaşananları çıplak gözle izlemek için değil, kardeş kulüp olan Ankaragücü'nün yanında olmak ve desteklemek için gideceklerini vurgulayan Koç, "Kimse farklı anlamlar yüklemesin. Maçı seyretmek ve kardeş kulübümüzün yanında olmak istiyoruz" dedi.

"BÜYÜK ÜZÜNTÜ OLUR"

Şampiyonluğu kaçırmaları halinde hayal kırıklığı yaşamayacaklarını da ifade eden yönetici İrfan Koç, "Buna hayal kırıklığı demeyelim. Ama büyük bir üzüntü olacaktır. Bizim çok da yapacağımız bir şey kalmadı. Olması gereken herşeyi yönetim, teknik kadro ve futbolcular olarak yapıyoruz. Ama şampiyon olamazsak çok ciddi üzüntü yaşanacaktır" şeklinde konuştu.

"YETİŞTİREMEZSEK OLİMPİYAT'A GİDERİZ"

Şampiyonlar Ligi'ni garantilediklerini ve Atatürk Stadı'nda kriterlere uygunluk sağlanabilmesi için bazı çalışmaların olacağını belirten Koç şunları söyledi: "Zamanımız çok kısıtlı. Atatürk Stadı'nın kapasitesini arttırmak istiyoruz. 5 bin kişilik bir artış olacak. Kriterleri değerlendiriyoruz. Ancak bu eksiklikler zamanında giderilemezse alternatifleri değerlendireceğiz. Bunlardan biri de en yakın stat olan Olimpiyat Stadı. Çalışmalarımız sürüyor."

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.