"Gökhan Kimsesizcan" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Gökhan Kimsesizcan" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Gökhan Kimsesizcan

Koç’tan sanata destek

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından Koç Holding sponsorluğunda düzenlenen 12. İstanbul Bienali kapılarını açtı.

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç’un ev sahipliğinde, Antrepo 3 ve 5’te düzenlenen açılış töreni, iş dünyası ile çağdaş sanatın önemli temsilcilerini bir araya getirdi. 12. İstanbul Bienali, 13 Kasım’a kadar gezilebilir.

Hem ofis hem müze

Türkiye’nin çağdaş sanat alanındaki ilk ofis müzesi Borusan Contemporary açıldı. Borusan Holding Yönetim Merkezi’nin faaliyet gösterdiği Rumeli Hisarı’ndaki Yusuf Ziya Paşa Köşkü (Perili Köşk), 100’üncü yaşında müzeye dönüştürüldü. Köşk, bundan böyle hafta içi Borusan Holding yönetim merkezi, hafta sonları da müze olarak hizmet verecek. Borusan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kocabıyık ve Borusan Holding CEO’su Agah Uğur’un ev sahipliğinde düzenlenen açılış törenine Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın yanı sıra iş, cemiyet ve sanat dünyasının tanınmış isimleri katıldı.

Koreli damat

Dr. Cengiz Alp’in avukat kızı Sinem Naz Alp, yurtdışındaki üniversite eğitimi sırasında tanıştığı Güney Koreli bilgisayar mühendisi Shin Kyungsub ile evlendi. Sait Halim Paşa Yalısı’ndaki düğün, siyaset dünyasını bir araya getirdi. Nikâhlarını Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in kıydığı çiftin şahitliklerini ise Prof. Dr. İzzettin Doğan, Mehmet Ali Yılmaz ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yaptı. Gelin ve damat, balayı için Antalya’yı tercih etti.

Oğlunu evlendirdi

İşadamı Korkmaz Yiğit’in oğlu Mert Yiğit, kız arkadaşı Serra Eskiyerli ile evlendi. Çırağan Sarayı’nda düzenlenen düğün törenine yaklaşık 500 kişi katıldı. Eskiyerli’nin Oscar de la Renta imzalı bir gelinlik giydiği törende Yiğit damatlık tercihini Tom Ford’dan yana kullandı. Genç çift, gece yarısına kadar süren düğünün ardından balayı için Amerika’ya uçtu.

Ağaoğlu’ndan yaza veda partisi

Ali Ağaoğlu’nun sahibi olduğu spor ve yaşam merkezi MyClub, geçtiğimiz hafta sonu Red Bull’un yaza veda partisine ev sahipliği yaptı. Dev açık havuz alanında düzenlenen partiye 3 bin 500 kişi katıldı. Etkinlik, Cirque du Soleil’in dansları ve DJ Marien Baker’ın performansıyla renklendi. Gecede eğlenenler arasında Ali Ağaoğlu ile sevgilisi Petek Ertüre de vardı.

Bebek geliyor

Anadolu Holding’in veliahtlarından İzzet Özhilhan, temmuz ayında oyuncu Yasemin Ergene ile evlenmişti. Düğünün ardından balayına çıkan yeni evli çifti geçtiğimiz hafta sonu Kanyon’da gördüm. Mağazaları dolaşıp alışveriş yapan ikili, daha sonra sinema salonuna gidip film izledi. Bu arada kulağıma gelenlere göre Yasemin Hanım hamileymiş. Evleneli henüz bir ay olan çift ya ellerini çabuk tutmuş ya da ‘önce bebek sonra nikâh’ modasına uymuş...

Fabrikada sergi

Melkan Tabanlıoğlu ile Taha Tatlıcı’nın sahibi olduğu Galerist, İstanbul Bienali takviminde yer alan, küratörlüğünü Jerome Sans’in üstlendiği sergiye ev sahipliği yaptı. Yasemin Baydar ile Birol Demir’in eserleri, sanatseverlerden büyük beğeni gördü. Cartier işbirliğinde Hasköy’deki tarihi Yün İplik Fabrikası’nda düzenlenen sergi açılışı, daha sonra after party ile devam etti.

İlk mağaza

Evlenip çoluk çocuğa karışan İpek Dedeman, Selin Habbab Özkaynak ve Aslı Aslan Korur, dünyaca ünlü bebek ve çocuk markası Jacadi’yi Türkiye’ye getirdi. ‘Dorimu’ adında bir şirket kuran üç ortak, markanın ilk mağazasını Akmerkez’de açtı. Üçlü, yarın verecekleri bir davetle Fransa’nın en köklü markalarından biri olan Jacadi’nin ürünlerini ünlü annelere tanıtacak.

Eğlenceli alışveriş

H&M markasının Ankara CEPA Alışveriş Merkezi’nde hizmete giren mağazasının açılışı renkli bir partiyle kutlandı. H&M Türkiye Genel Müdürü Leif Spang ve H&M Türkiye İletişim Müdürü Pelin Atay Kuran’ın ev sahipliği yaptığı partiye katılanlar, DJ Can Hatipoğlu’nun müzikleri eşliğinde alışverişin tadını çıkardı.

Sergi sezonu

Süleyman Orakçıoğlu’nun sahibi olduğu Damat/Tween markası, sanata olan katkılarıyla da adından söz ettiriyor. Nişantaşı’ndaki Damat/Tween ADV mağazasının en üst katındaki ArtGalerim’de sergi sezonu bugün başlıyor.

Adada yaş günü

Dünyaca ünlü Mısırlı tasarımcı Karim Rashid, doğum gününü İstanbul’da kutladı. Art Aksesuar firmasının Zow Fuarı kapsamında SuAda’daki G Balık’ta verdiği akşam yemeği davetine katılan Rashid, yeni yaşını Asya ve Avrupa kıtasının ortasında kutladığı için çok mutlu olduğunu söyledi.
X