Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Koç 'suçu' bürokratlara attı

  Yalçın ATA- Rıfat YÜZER/NAZİLLİ- AYDIN, (DHA)
  09 Ekim 2005 - 18:16Son Güncelleme : 09 Ekim 2005 - 18:16

  Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, Hz. Muhammed'in kutsal emanetlerinden Sakal-ı Şerif'in görmesi için Atatürk Havalimanı'na getirilmesinden bürokratlarını sorumlu tuttu.

  İzmir Adnan Menderes Havalimanı'nda gazetecilerin konuya ilişkin sorusuna “Ben Müslüman değil miyim?” yanıtını veren Bakan Koç, gittiği Aydın'da ise, “Yanlış anlaşılma olmuş. Ben Sakal-ı Şerif'i yerinde görmek istedim, ‘getirin’ demedim. Bürokratlar da işi yanlış anlayarak havaalanına getirmişler. Böyle bir saygısızlık yapar mıyım?” dedi.

   

  Bakan Atilla Koç, Sultanhisar ören yerinde yine aynı konu sorulunca, “Konuyu kapatın artık” diyerek sinirlendi.

   

  Aydın'ın Nazilli ve Sultanhisar ilçelerinde incelemelerde bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Koç'a gazeteciler,Hz. Muhammed'in kutsal emanetlerinden Sakal-ı Şerif'in Atatürk Havalimanı'na getirilmesine ilişkin, padişahların bile bunu yapmadığı yolunda eleştirileri hatırlatarak sorular yöneltti.

   

  "KASIT YOK"

   

  Atatürk'ün Nazilli'ye gelişinin 68'inci yıldönümü törenlerine katılan Bakan Atilla Koç, burada yaptığı kısa açıklamada, “Her şey yanlış anlamadan. Sakal-ı Serif'in saklanması ile ilgili kamuoyunda bir takım serzenişler vardı. Onunla ilgili bir tatbikat yapmak için incelemeye karar verdik. Bürokratlar da konuyu yanlış anlayıp havalimanına getirmişler. Bunda kasıt yok” dedi.

   

  Bakan Koç, daha sonra Sultanhisar'da Nysa ören yerinde incelemelerde bulunduğu sırada yine konuya ilişkin soru yöneltilince sinirlenerek, “Bırakın Sakal-ı Şerif'i. Ben hürmet etmesini bilmez miyim? Bu konuda söylenecek başka bir şey yok. Niye konuşayım? Konuyu kapatın artık” dedi. Bunun üzerine, Bakan Koç'un çevresinde bulunan partililer programın yoğun olduğunu ileri sürüp gazetecilerin soru sormasına müdahale etti.

   

  İZMİR'DE, ‘MÜSLÜMAN DEĞİL MİYİM’ DEDİ

   

  Bakan Atilla Koç, Aydın'a gitmek için sabah geldiği İzmir Adnan Menderes Havalimanı'nda, Sakal-ı Şerif'i, Atatürk Havalimanı'na getirttiği için yapılan eleştirilerin hatırlatılması üzerine, önce “öyle bir şey yok” dedi. Ardından neden böyle bir tasarrufta bulunduğu, bundaki amacın ne olduğu sorusuna “Amaç mı? Ben Müslüman değil miyim” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı