Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Koç Fest'in şampiyonları Avrupa'da gururlandırdı

Türkiye Üniversite Spor Oyunları Federasyonu tarafından Koç Holding sponsorluğunda düzenlenen ‘Türkiye Koç Fest Üniversite Spor Oyunları’nda geçtiğimiz yıl şampiyon olan takımlar, bu yıl katıldıkları Avrupa Üniversite Spor Oyunları’ndan başarıyla döndü.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Türkiye Üniversite Spor Oyunları Federasyonu tarafından Koç Holding sponsorluğunda düzenlenen  ‘Türkiye Koç Fest Üniversite Spor Oyunları’nda geçtiğimiz yıl şampiyon olan takımlar, bu yıl katıldıkları Avrupa Üniversite Spor Oyunları’ndan başarıyla döndü. İspanya’nın Cordoba şehrinde düzenlenen ‘Avrupa Üniversite Spor Oyunları’nda Haliç Üniversitesi Erkek Futbol Takımı 3’üncü kez Avrupa şampiyonu olurken, Bahçeşehir Üniversitesi Bayan Basketbol takımı da Avrupa Şampiyonluğu kupasını kaldırdı. Yarışmalarda bir diğer kupa ise Akdeniz Üniversitesi’nden geldi. Akdeniz Üniversitesi Bayan Hentbol Takımı Avrupa üçüncülük derecesini kazandı. Badminton Bayanlar Tek Maçlarında Uludağ Üniversitesi’nden Öznur Çalışkan gümüş madalya kazanan sporcumuz olurken; çift bayanlarda yine Uludağ Üniversitesi’nden Rabia Kurtuluş – İrem Nur Çalışkan çifti bronz madalya kazandılar. Türkiye Üniversite Spor Oyunları Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Kemal Tamer, “ Takımlarımızın ülkemizi Avrupa’da en iyi şekilde temsil edeceklerine inancımız tamdı. Bu sonuçlar gösteriyor ki üniversite sporlarında her geçen gün daha fazla söz sahibi olacağız. Üniversiteli sporcularımız da dünyada daha sık konuşulacak. Derece alan takımları tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Türkiye Üniversite Spor Oyunları Federasyonu tarafından Koç Holding sponsorluğunda bu yıl 9’uncusu düzenlenen ‘Türkiye Koç Fest Üniversite Spor Oyunları’nda geçtiğimiz yılın şampiyon takımları bu yıl katıldıkları Avrupa Şampiyonası’ndan da madalyalarla döndü. Federasyonun düzenlediği kurallara göre Koç Fest’te şampiyon olan takımlar bir sonraki yıl gerçekleşecek Avrupa Şampiyonaları’nda ülkemizi temsil ediyor. Koç Fest’e katılarak şampiyonluk madalyasını kazanan Bahçeşehir Üniversitesi Bayan Voleybol Takımı ve Haliç Üniversitesi Erkek Futbol Takımı ‘Avrupa Üniversite Spor Oyunları’nda da şampiyon olurken, Akdeniz Üniversitesi Bayan Hentbol Takımı ise Avrupa Üçüncüsü oldu.

Prof. Dr. Kemal Tamer, “Türk sporcusunun başarısı Avrupa’ya damga vurdu”

Türkiye Üniversite Spor Oyunları Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Kemal Tamer konuya ilişkin yaptığı açıklamada Türkiye Koç Fest Üniversite Spor Oyunları kapsamında her yıl binlerce sporcunun yarıştığını belirtirken, “Şampiyon olan takımlarımız bizi her yıl Avrupa şampiyonalarında da başarısıyla temsil ediyor ve ödüllerle dönüyor. Bu yıl Avrupa’daki şampiyonalara Koç Fest’te derece alan 250’ye yakın öğrenci katıldı. Sporcularımızın daha nice başarılara imza atacağına yürekten inanıyorum” dedi.

“Sporda destek mekanizması başarıyı beraberinde getiriyor”

Prof. Dr. Kemal Tamer, Türkiye Koç Fest Üniversite Spor Oyunları’nın 2009 yılından itibaren Koç Holding sponsorluğunda gerçekleşmeye başlamasıyla birlikte etkinliğin daha organize bir yapıya kavuştuğunu söyledi. Prof. Dr. Kemal Tamer, “Başarılı sporcuların desteklenmesi görüldüğü üzere Türk sporuna büyük katkı sağlıyor. Buradan Türkiye Koç Fest Üniversite Spor Oyunları’na yıl boyu emek veren sporcu, antrenör ve tüm ilgililere teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Türkiye Koç Fest Üniversite Spor Oyunları altyapıdan sporcu yetişmesine olanak sağlıyor

Türkiye Koç Fest Üniversite Spor Oyunları 2009 yılından bu yana Koç Holding sponsorluğunda düzenleniyor. Türkiye Koç Fest üniversite Spor Oyunları’nın bu yılki final müsabakaları hentboldan su topuna, futboldan buz hokeyine 40 farklı branşta ve 7 ildeki 7 üniversitede gerçekleşti. Yıl boyunca 185 üniversiteden 20 bin sporcunun mücadelesine sahne olan Türkiye Koç Fest Üniversite Spor Oyunları’nda final müsabakaları bu yıl Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde yapıldı. 14–17 Mayıs tarihleri arasında mini bir olimpiyat şehrine dönüşen Eskişehir, 5 bin sporcuyu ağırladı.


Bunları da Beğenebilirsiniz