Koç: Dünyayı kurtaran çocuklar yaratmak istiyoruz

Hürriyet Haber
17.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Kurumsal İletişim ve Bilgi Grubu Başkanı Ali Koç, holdingin 2006 yılında sorumlu vatandaşlık bilincinin geliştirilmesi için başlattığı “Ülkem İçin Projesi”yle “dünyayı kurtaran çocuklar” yetiştirmek istediklerini belirterek, bunun bir hayal olmadığını bildirdi.

“Ülkem İçin Projesi” kapsamında 2009 yılı uygulaması olarak, TEMA Vakfı işbirliğiyle 81 ilde çevre temalı eğitimler verildi. Burada konuşan Koç, dedesi Vehbi Koç’un, dünyadaki her türlü kaynağın kullanımı ile ilgili çalışanlarını ve ailesini tasarruflu olmaya teşvik ettiğini hatırlattı.

Her ilde çevre eğitimi

O günlerde bu durumun, Vehbi Koç’un “eli sıkı” olmasının bir sonucu olarak görüldüğünü dile getiren Koç, şunları söyledi: “Halbuki, bugün çevreciliğin tasarruflu bir yaşam tarzı olduğunu artık hepimiz biliyoruz. Geleceği ve geleceğin değerlerini gençler tasarlayacak. Çevre konusunda, en büyük sorumluluk da gençlere düşüyor. Gençlerde çevre bilincini yaratmayı, Koç Holding’in liderlik sorumluluğu olarak görüyoruz. Bu amaçla, Türkiye’nin her bir ilinde doğa konusunda gençlerimizin bilinçlenmesini sağlamak için çevre eğitimleri vermeye başladık. Ekim ayından bu yana yaklaşık 13 bin genç arkadaşımıza eğitim verdik. Siz değerli gençlerimizin daha duyarlı bir nesil olacağına eminiz. ‘Dünyayı kurtaran çocuklar’ yaratmak istiyoruz. Bu bir hayal değil, sizlerin desteği ve bilinciyle buna ulaşacağız.”
“Ülkem İçin Gönüllü Elçileri” tarafından bu yıl şu ana kadar 60 ilde toplam 13 bin öğrenciye ulaşıldığı, yılsonuna kadar toplam 18 bin çocuğa ulaşılmasının hedeflendiği belirtildi.
Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı