Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Koç: Cumhurbaşkanlığı için uzlaşın, reformları tamamlayın

  Hürriyet Haber
  27 Temmuz 2007 - 00:00Son Güncelleme : 26 Temmuz 2007 - 22:21

  Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, seçimlerden büyük bir oy oranıyla çıkan iktidar partisini kutladığını ve halkın kendilerine çok önemli görevler verdiğini belirterek, "Bu görevlerden en önemlisi, halkın bu tercihini doğru okuyup, Cumhuriyetin ve demokrasinin değerlerine birlikte sahip çıkarak, başta cumhurbaşkanlığı seçimleri olmak üzere toplumsal uzlaşmaya yaşamın her alanında öncelik vermektir" dedi.

  Mustafa Koç, Türk halkının, önemli bir demokrasi sınavını başarıyla verdiğini ve son aylarda giderek gerginleşen siyasi atmosfere rağmen demokratik olgunluk içinde ve yüksek katılım oranıyla seçimi sonuçlandırdığını aktardı.

  UZLAŞMAYA ÖNCELİK: Yeni Meclis aritmetiğinde oyların yüzde 85’inin Meclis’te temsil edilebileceğini belirten Koç, şunları söyledi: "Seçimlerden büyük bir oy oranıyla çıkan iktidar partisini kutluyorum. Halk, kendilerine çok önemli görevler vermiştir. Bu görevlerden en önemlisi, halkın bu tercihini doğru okuyup, Cumhuriyetin ve demokrasinin değerlerine birlikte sahip çıkarak, başta cumhurbaşkanlığı seçimleri olmak üzere toplumsal uzlaşmaya yaşamın her alanında öncelik vermektir. Bu tek taraflı bir görev değildir. Halk, muhalefet partilerinden de aynı davranışla siyaset yapmalarını istemiştir." Yeni kurulacak hükümetin tüm enerjisini, başlatılan reformları devam ettirme, eksik kalanları tamamlama çalışmalarına yöneltmesi gerektiğini ifade eden Mustafa Koç, "Tek parti iktidarı breformları hızla gerçekleştirmek için önemli bir fırsattır" dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı