Koç Allianz'da tek elden yönetim

Hürriyet Haber
25 Aralık 2000 - 00:00Son Güncelleme : 25 Aralık 2000 - 00:01

Koç Grubu, Allianz ve Tokio Marine şirketleri ortaklığında faaliyet gösteren Koç Allianz Sigorta ve Koç Allianz Hayat'ta yeniden yapılanma çalışmaları başlatıldı.

Tek elden yönetim felsefesi içinde geçekleştirilen ve yeni yılda hayata geçirilecek çalışmalar kapsamında, şirketlerin üst yönetici kadrolarına atamalar yapıldı.

Yeni görev dağılımında M. Kemal Olgaç, her iki şirkette de genel müdür olarak görev yapacak. Günel Başer, Murahhas Aza'lığa atanırken, Dr. Thomas Baron her 2 şirkette Genel Müdür Baş Yardımcılığı görevini yürütecek.

Koç Allianz Genel Müdürü M. Kemal Olgaç, 2001 yılının ilk yarısında büyük ölçüde tamamlanması beklenen yeniden yapılanma çalışmaları konusunda yaptığı açıklamada, şirketin destek departmanları olarak adlandırılabilecek pazarlama, mali işler, fon yönetimi, bilgi sistemleri gibi servislerin müşterek olmasıyla maliyetler düşürülürken, çapraz satış olanakları ile işlerin daha da hızlı büyüyeceğini vurguladı.

Olgaç, "Özellikle mali gelirlerin düşmekte olduğu bir dönemde maliyetler giderek önemli hale geliyor. Ancak bu uygulamalar sayesinde karlılığımızı koruyabileceğiz" dedi.

Açıklamada, 650 milyon dolarlık fon hacmiyle dünyanın sayılı fon yöneticileri arasında yer alan Allianz'ın, Türkiye'de bu alanda faaliyet gösterecek emeklilik şirketini kurmak için, TBMM komisyonlarında görüşülmeye başlanan Özel Emeklilik Kanunu'nun çıkmasını beklediği bildirildi. (aa)

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı