BOLU HABERLERİ

KOBİ'lere destek projesi

DHA
30.03.2016 - 17:47Son Güncelleme :
DHA

Mutlu YUCA/BOLU,(DHA) - KÜÇÜK ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Bolu Müdürü Celil Kürşad Dereci, Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Türker Ateş'i ziyaret etti.

KOSGEB Bolu Müdürü Celil Kürşad Dereci, ziyarette KOBİ'ler için hazırlanan destek programları hakkında bilgi verdi. Dereci, "KOBİ’lerin geri dönüşüm, geri kazanım ve toplama, ayırma faaliyetleri, nitelikli işgücünün geliştirilmesi ve artırılmasına yönelik faaliyetler, markalaşma ve kurumsallaşmanın geliştirilmesine yönelik faaliyetler ve ihracata başlama veya ihracatın artırılmasına yönelik faaliyetleri için KOBİGEL-KOBİ Gelişim Destek Programı hayata geçirildi. 1 Nisan - 6 Mayıs 2016 tarihleri arasında başvuru yapılabilecek olan programa KOSGEB tarafından toplamda 150 milyon TL bütçe tahsis edildi. Desteklenmesi uygun bulunan projelere geri ödemesiz 300 bin TL, geri ödemeli 500 bin TL olmak üzere 800 bin TL’ye kadar destek verilebilecek. Destek oranı Bolu’nun içinde bulunduğu ikinci bölgede yüzde 60 olacak ve proje uygulama süresi 6 ila 12 ay olacak" dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bolu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bolu ilinden KOBİ'lere destek projesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2016 tarihinde saat 17 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça KOBİ'lere destek projesi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı