GAZİANTEP HABERLERİ

KOBİ'lerde enerji verimliliği desteklenecek

DHA
31.03.2016 - 10:13Son Güncelleme :
DHA

GAZİANTEP, (DHA) - İPEKYOLU Kalkınma Ajansı, 2016 yılı mali destek programları bilgilendirme toplantısı Nizip Ticaret Odası'nda düzenlendi.

Nizip Ticaret Odası Meclis toplantı salonunda gerçekleşen toplantıda; Gaziantep, Adıyaman ve Kilis illerinde faaliyet gösteren İpekyolu Kalkınma Ajansı'nın 2016 Yılı Proje Teklif Çağrısı konusunda uzmanlar tarafından katılımcılara bilgi verildi. Proje Teklif Çağrısı kapsamında tahsis edilecek toplam kaynak tutarının 5 milyon 250 bin lira olduğunu vurgulayan İpekyolu Kalkınma Ajansı Proje Yönetim Birimi Uzmanı Ahmet Paksu, Proje Teklif Çağrısında "Gap Bölgesi'nde Sanayide Enerji Verimliliğinin Arttırılması Pilot Uygulamaları Mali Destek Programı ve Gap Organik Tarım Değer Zinciri Pilot Uygulamaları Mali Destek Programı olmak üzere 2 adet mali destek programı bulunmaktadır “ dedi.

Projenin “GAP Bölgesi'nde Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Kullanımının ve Enerji Verimliliğinin Arttırılması Projesi, Kalkınma Bakanlığı GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ile işbirliği içerisinde yürütüldüğünü ifade eden Paksu, şöyle dedi:

"Proje Güneydoğu Anadolu Bölgesi için 2007 yılında hazırlanmış olan Rekabet Gündeminin ana vizyonu ile uyumlu olarak, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin sürdürülebilir ve sosyal olarak eşitlikçi bir şekilde kalkınmasına, enerji verimliliği uygulamaları ve yenilenebilir enerjinin daha yaygın kullanımı yoluyla katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Program kapsamında Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak'ta KOBİ'lerde endüstriyel enerji verimliliğini artıran tedbirlerin belirlenmesi ve uygulanmasına yönelik faaliyetler desteklenecek."

Uzmanlar tarafından katılımcıların destek programları hakkındaki sorularını cevaplamasının ardından toplantı son buldu. Düzenlenen toplantıya Nizip Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Mahmut Polat ile sanayiciler ve firma temsilcileri katıldı.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden KOBİ'lerde enerji verimliliği desteklenecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2016 tarihinde saat 10 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça KOBİ'lerde enerji verimliliği desteklenecek haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı