KOBİDER'den Başbakan'a destek

Hürriyet Haber
25.05.2010 - 10:38 | Son Güncelleme:

Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Başkanı Nurettin Özgenç, KOBİ'ler olarak kendilerinin de ellerini taşın altına koyarak işsizlikle mücadeleye destek vermek için üzerlerine düşeni yapmaları gerektiğine inandıklarını kaydetti.

Özgenç, yazılı açıklamasında, Türkiye'nin, küresel mali krizin oluşturduğu sıkıntılardan kurtulmaya çalıştığını, en büyük önceliği ise işsizlikle mücadeleye verdiğini ifade etti.

Hükümetin işsizlik sorununu çözmek için yeni bir paket hazırlama çalışmalarına başladığını dile getiren Özgenç, bu gelişmenin işsizleri sevindirdiği kadar KOBİ'leri de işgücü maliyetlerinin düşmesinden ve mesleki eğitim açısından memnun edeceğine dikkati çekti.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın işsizliğin çözümü için “Her sanayici birer işçi alsın” önerisine katıldıklarını belirten Özgenç, şunları kaydetti:

“KOBİ'ler olarak bizlerin de elimizi taşın altına koyarak işsizlikle mücadeleye destek vermek için üzerimize düşeni yapmamız gerektiğine inanıyoruz. Yaşanan ekonomik krizden sonra istihdamın olumsuz etkilenmesini bir dizi tedbirle önleyen devlet, vatandaştan desteklerini esirgemedi. Dolayısıyla bu ülkenin reel sektörünün üyelerinden olan sanayici, hizmet sektörü yetkilileri ve KOBİ'lere kadar herkes elini taşın altına koymalı ve bu elzem meseleye ortak olmalıdır.”

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı