ANKARA HABERLERİ

KOBİ’lere eylem planı yönlendirme toplantısı

Hürriyet Haber
18.11.2009 - 00:00Son Güncelleme :

KOBİ Strateji Eylem Planı (KSEP) Yönlendirme Toplantısı, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ASO Toplantı Salonu’nda yapıldı. 2008 yılı genel ve 2009 yılı ilk altı aylık durum değerlendirilmesinin yapıldığı toplantıya, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Ali Boğa, Müsteşar Yardımcısı Niyazi İlter, KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan ile KOSGEB Başkan Yardımcısı Tuna Şahin katıldı.

Hürriyet Haber

Toplantıda konuşan Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Ali Boğa, KOBİ Strateji Eylem Planı çerçevesinde komitenin önemli fonksiyonları ve görevleri olduğunu, bu strateji planı çerçevesinde, komitenin çalışmalarını ve gidişatı yılda 2 defa toplanarak yeniden yönlendirmiş olduklarını söyledi. KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan da, KOBİ Strateji Eylem Planı çerçevesinde öngörülen eylemlerin ve planların yüzde 75’ini tamamladıklarını belirtti.

Rekabet artmalı

Strateji Eylem Planı ile, KOBİ’ler için yol haritası belirlenmesi, KOBİ’lere ilişkin ulusal düzeyde oluşturulan politikaların uygulanması ve AB’ye uyum sürecinde KOBİ’lerin rekabet güçlerinin artırılmasınının amaçlandığı belirtildi.

KOBİ Strateji Eylem Planı, Avrupa Birliği Genel Sekreterliği koordinasyonunda, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarlığı, Hazine Müsteşarlığı, Dış Ticaret Müsteşarlığı, Türkiye İstatistik Kurumu, KOSGEB, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu temsilcilerinden oluşan çalışma grubu tarafından hazırlanıyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde KOBİ’lere eylem planı yönlendirme toplantısı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  06:10
 • Guneş
  07:57
 • Öğle
  12:56
 • İkindi
  15:19
 • Akşam
  17:33
 • Yatsı
  19:08
Sayfa Başı