YOZGAT HABERLERİ

KOBİ Gelişim Destek Programı anlatıldı

DHA
30.03.2016 - 09:37Son Güncelleme :

KOBİ Gelişim Destek Programı anlatıldı

DHA

YOZGAT, (DHA)- KÜÇÜK ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Yozgat İl Müdürlüğü tarafından, KOBİ Gelişim Destek Programı (KOBİGEL) tanıtıldı.

Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda yapılan tanıtım toplantısına, KOSGEB İl Müdürü Mustafa Işık, işletme temsilcileri ve Yozgat esnafı katıldı.KOBİ Uzmanı Makbule Yakışıklı, tarafından yapılan bilgilendirmede 2016 yılında çağrıya çıkılacak olan KOBİGEL kapsamında KOBİ'lerin yapacağı yatırımlara 300 bin lirası hibe, 700 bin lirası ise faizsiz kredi desteği olmak üzere toplam 1 milyon lira destek sağlanacağını söyledi. KOBİ Uzmanı Makbule Yakışıklı, KOSGEB Girişimcilik Destek Programı'na göre, yeni girişimcilere KOSGEB tarafından verilen 30 bin lira hibe ve 70 bin lira faizsiz destek miktarının, 50 bin lira hibe ve 100 bin lira faizsiz destek olmak üzere 150 bin liraya çıkartıldığını, KOBİGEL destek başvurusunun ise 1 Nisan - 6 Mayıs 2016 tarihleri arasında elektronik ortamdan yapılacağını sözlerine ekledi.

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Yozgat haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Yozgat ilinden KOBİ Gelişim Destek Programı anlatıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2016 tarihinde saat 09 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça KOBİ Gelişim Destek Programı anlatıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı