« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kobayashi: Berbat bir duyguydu

Kamui Kobayashi, ikinci cepte başladığı yarışın ilk virajda yaşanan kazayla heba olmasını "berbat bir duyguydu" sözleriyle ifade etti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Formula 1 kariyeri boyunca en iyi sıralama sonucunu alan Japon pilot, dört pilotun yarış dışı kaldığı kazanın ardından hasarlı araçla yarışmasına rağmen mücadeleyi 13'ncü sırada tamamladı.

turkiyef1c.om'un haberine göre, Kobayashi, "Sıralamalarda işlerin bu kadar iyi gitmesinden sonra berbat bir sonuç. Startta üzerimden bir araç uçarken yapabileceğim hiçbir şey yoktu. Kısmen hasarın giderilmesi için pite girmek zorunda kaldım. Lastikteki hafif patlak nedeniyle yedi tur sonra yeniden pite girdim" dedi.

Yarış boyunca araçtaki hasarın boyutunu bilmediğini söyleyen Kobayashi, "Daha sonra parc fermede aracın niçin bu kadar yavaş olduğunu anladım" diye konuştu.

Yarışa dördüncü cepten başlayan takım arkadaşı Sergio Perez ise ilk turdaki kazada yarış dışı kalan pilotlar arasındaydı.

Perez, "Kendi adıma, takımım adına büyük hayal kırıklığı içindeyim, zafer için mücadele edebileceğimiz çok güzel bir fırsat yakalamıştık. Araçlar arkamdan geldi ve bana çarptılar, büyük bir kargaşa vardı" değerlendirmesinde bulundu.

Sauber CEO'su Monisha Kaltenborn ise, kendi ellerinde olmayan sebeplerden dolayı yarışlarının mahvolmasından duyduğu üzüntüyü dile getirerek, "Ancak hafta sonunun olumlu taraflarına da bakmamız lazım. Hata yapmazsak, sıralamalarda böyle devam edersek, önde olabiliriz. Önümüzdeki yarışta hedefimiz bu" dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler