ŞANLIURFA HABERLERİ

Kobanili 350 Çocuğa Bayramlık Elbise Dağıtıldı

IHA
24.09.2015 - 10:21Son Güncelleme :

ŞANLIURFA‘NIN SURUÇ İLÇESİNDEKİ SURUÇ AFAD ÇADIRKENTİNDE KALAN 350 YETİM VE ÖKSÜZ ÇOCUĞA GİYİM VE OYUNCAK YARDIMI YAPILDI. BİR YIL ÖNCE KOBANİ (AYN EL ARAP)’NİN IŞİD TERÖR ÖRGÜTÜ TARAFINDAN SALDIRIYA UĞRAMASI SONUCU TÜRKİYE’YE SIĞINAN VE SURUÇ AFAD ÇADIRKENTİNE YERLEŞTİRİLEN AİLELER BURUK DA OLSA KURBAN BAYRAMINA KAVUŞMANIN SEVİNCİNİ YAŞIYOR. ÇADIRKENTTE YETİMLERİYLE BİR BAŞINA KALAN AİLELER VE ÇOCUKLAR UNUTULMADI.

IHA

Şanlıurfa‘nın Suruç ilçesindeki Suruç AFAD çadırkentinde kalan 350 yetim ve öksüz çocuğa giyim ve oyuncak yardımı yapıldı. Bir yıl önce Kobani (Ayn el Arap)’nin IŞİD terör örgütü tarafından saldırıya uğraması sonucu Türkiye’ye sığınan ve Suruç AFAD çadırkentine yerleştirilen aileler buruk da olsa kurban bayramına kavuşmanın sevincini yaşıyor. Çadırkentte yetimleriyle bir başına kalan aileler ve çocuklar unutulmadı. Suruç Kaymakamlığı ve hayırsever iş adamları tarafından Suruç AFAD çadırkentinde kalan 350 yetim ve öksüz çocuğa oyuncak ve kıyafet dağıtıldı. Kıyafetler Suruç Kaymakamı Abdullah Çiftçi ve AFAD çalışanları tarafından yapıldı. Bayramlık kıyafetlerini ve oyuncaklarını alan çocukların sevinçleri gözlerinden okundu.
Suruç Kaymakamı Abdullah Çiftçi, üç yüz, üç yüz elli yetim ve öksüz çocuğa bugün burada yardım yaptıklarını belirterek "Çadırkentimizde kalan tüm yetim ve öksüz çocuklarımıza sahip çıkmaya çalışıyoruz. Kaymakamlarımızın, hayırsever iş adamlarından aldığı yardımla bu organizasyonu gerçekleştirdik. Yine AFAD’ın bu organizasyondaki katkısı çok oldu bu nedenle hepsine teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Kobanili (Ayn el Arap) Sare Ali, “Kobani’den buraya geldik. Türkiye bize yardımda bulundu. Bugün burada bize bayramlık hediyeler dağıtıldı çok mutluyuz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Şanlıurfa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Şanlıurfa ilinden Kobanili 350 Çocuğa Bayramlık Elbise Dağıtıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Eylül 2015 tarihinde saat 10 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kobanili 350 Çocuğa Bayramlık Elbise Dağıtıldı haberi güncellenecektir.

ŞANLIURFA NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  05:43
 • Guneş
  07:26
 • Öğle
  12:31
 • İkindi
  15:02
 • Akşam
  17:17
 • Yatsı
  18:48
Sayfa Başı