KOCAELİ HABERLERİ

İZMİT HABERLERİ

KO-MEK'ten istihdama destek

DHA
28.09.2017 - 10:47Son Güncelleme : 28.09.2017 - 10:47
DHA

İZMİT(Kocaeli), (DHA) - İSTİHDAM seferberliği çağrısına Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Kursları (KO-MEK) destek vermeye devam ediyor. İstihdama yönelik açtığı kurslar ile iş sahibi olmak isteyen vatandaşlara eğitim veren KO-MEK, Havuz Suyu Operatörlüğü kursu açarak bu alanda var olan kalifiyeli elaman açığını kapatmak için çalışıyor.

Sağlık Bakanlığı'nın denetiminde olan yüzme havuzların bakımı için çalışacak operatörlerinde eğitimden geçerek sertifika almaları gerekiyor. Bu alanda gelen isteklere kayıtsız kalmayan KO-MEK, il genelinde talepleri toplayarak en kısa sürede eğitimlere başladı. SEKA kaynak atölyesinde açılan ve 48 saat devam eden kurslarda, Havuz Suyunun Kimyasal Bakımı, Havuz Suyu Temizliği, Havuz Suyu Dolumu ve Hazırlanışı ve Havuz Suyu Araç ve Gereçlerinin Bakımı gibi konularda eğitim verilmekte. İlk etapta 25 kursiyer yeni açılan eğitimde de 17 kursiyerin eğitim aldığı kurslarda toplamda 42 kursiyer eğitim alarak sertifika almaya hak kazandı. Kursiyerler burada aldığı sertifika ile bu alanda iş sahibi olabilecek.

UZMAN EĞİTMENLER TARAFINDAN YERİNDE EĞİTİM
İkincisi açılan Havuz Suyu Operatörlüğü Kursu'nda kursiyerler usta öğretici Ferhat Şirin eşliğinde hem pratik hem de uygulamalı dersler alarak, birer yetişmiş eleman olmaya hak kazanıyor. Teorik derslerin yanı sıra özellikle uygulamalı pratik derslerin de verildiği Havuz Suyu Operatörlüğü Kursu'nda kursiyerlerin kimi emeklilikte bir işim olsun düşüncesiyle kursa katılırken, kimi vatandaş ise ya mevcut işini devam ettirmek istiyor ya da sevdiği ve merak sardığı Havuz Suyu Operatörlüğü'nde sertifikalı çalışmak için kurslara katılıyor. Kursiyerler 40 saatlik teorik derslerden sonra Körfez Belediyesi Yarı Olimpik Yüzme Havuzu'nda pratik olarak ders gördü. Yarı olimpik yüzme havuzunun usta eğitmenleri tarafından havuz suyu operatörlüğüne yönelik tüm detayların anlatıldığı derste kursiyerler hem yeni bilgiler öğrendi, hem de işin detaylarını görmüş oldu. Eğitimlerde havuz suyu ve kazan dairesi bölümü kursiyerlere detaylı bir şekilde anlatıldı.

EBRU GUÇİN İLKİ BAŞARDI
Havuz Suyu Operatörlüğü kursuna katılan ilk kadın kursiyer olan Ebru Guçin, KO-MEK'i uzun süredir takip ettiğini belirterek, "Yüzme antrenörü olduğum için havuz suyu operatörlüğüne yazılmak istedim. KO-MEK'te bu alanda kurs açıldığını duyunca hemen başvurdum. Buraya geldiğimde bu alanda ilk bayan kursiyer olduğumu öğrendiğimde hem şaşırdım hem de çok mutlu oldum" dedi.

Etiketler:
  KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ
  28 Eylül 2017, Perşembe
  • İmsak
   05:06
  • Guneş
   06:46
  • Öğle
   13:02
  • İkindi
   16:22
  • Akşam
   18:56
  • Yatsı
   20:24
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  KOCAELİ NÖBETÇİ ECZANELER
  Sorunapp.com'un katkılarıyla
  • Alemdar Eczanesi

   İzmit
  • Şirintepe Eczanesi

   İzmit
  • Seyhan Eczanesi

   İzmit
  • Santral Eczanesi

   İzmit
  Sayfa Başı