Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Knox davasının yargıcı: Aslında masum olmayabilirler

  CBS News
  07.10.2011 - 10:16 | Son Güncelleme: 07.10.2011 - 17:08

  İtalya’da işlediği öne sürülen cinayet yüzünden tutuklanan ve dört yıl süren davanın ardından Pazartesi günü serbest kalan ABD’li Amanda Knox ve sevgilisi Raffaele Sollecito’nun davasını yöneten yargıç ilginç bir açıklamada bulundu.

  Yargıç Claudio Pratillo Hellman, devlet televizyonuna yaptığı açıklamada, “Knox ve sevgilisinin delillere dayanarak serbest kaldılar ancak asıl gerçek tamamen farklı olabilir” dedi.

   

  Knox ve Sollecito’nun, İngiliz Meredith Kercher’ın cinayeti hakkındaki asıl gerçekleri bildiğini ima eden Hellman, mahkemeden çıkan en son kararın “dava sırasında yaratılan gerçeğin meyvesi” olduğunu belirtti.

   

  Hellman buna rağmen, “Ancak asıl gerçek farklı olabilir… Cinayetten sorumlu olabilirler ancak bunu gösteren delil yok” dedi. Knox, serbest kaldıktan bir gün sonra ABD’ye dönerken, Sollecito’nun İtalya’nın güneyindeki evinde dinlendiği belirtildi.

   

  Hellman, kendisine “Cinayet hakkındaki gerçekleri kim biliyor?” diye sorulduğunda, Kercher’ın cinayetinden suçlu bulunarak 16 yıl hapse çarptırılan Rudy Guede’i gösterdi. Yargıç, “Kesinlikle Guede ne olduğunu biliyor… Ancak sadece onun gerçekleri bildiğini söylemiyorum” dedi ve Knox ile Sollecito’ya işaret etti.

   

  Mahkeme, Kercher öldürüldüğü esnada evde olduğu bilinen Guede’in yanında başka kişiler olduğuna kanaat getirmişti. Ancak bu kişiler tespit edilemedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı