KMÜ'DE Mathematıca uygulamalar eğitimi verildi - Karaman Haberleri
Karaman Haberleri

KARAMAN HABERLERİ

  KMÜ'DE Mathematıca uygulamalar eğitimi verildi

  DHA
  19 Nisan 2017 - 11:13Son Güncelleme : 19 Nisan 2017 - 11:13

  KMÜ'DE Mathematıca uygulamalar eğitimi verildi

  Muammer ŞEN/KARAMAN,(DHA)- KARAMAOĞLU Mehmetbey Üniversitesinde (KMÜ) Mathematica Uygulamaları konulu eğitim programı düzenlendi.
  Kamil Özdağ Fen Fakültesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Erdem Uzun tarafından verilen eğitimde bir matematik yazılımı olan Wolfram Mathematica programının kullanım alanlarına, özelliklerine ve nasıl kullanılabileceğine dair konulara yer verildi.
  Matematikçiler tarafından tarihin ilk dönemlerinden bu yana geliştirilen analitik ve sembolik hesaplama tekniklerinin Mathematica'nın içine entegre edildiğini belirten Yrd. Doç. Dr. Erdem Uzun, "Aslında program tek bir bilim dalına ait değildir, farklı bilim dallarından insanlar bu programa katkı sunmuştur. Bu özelliğiyle sadece matematik alanında değil tıp, coğrafya, fen bilimleri, mühendislik, astronomi gibi alanlarda da uygulama yapılabilmektedir." dedi.
  Uzun, "Mathematica'nın en temel özelliği mutlaka kesin sonuç verir, yaklaşık bir sonuç vermez. Program kapsamında yüzlerce kod bulunmakta fakat bu kodları ezberlemeye gerek yok. Sadece programı nasıl kullanacağınıza dair teknik bilgiye sahip olduğunuz takdirde rahatlıkla istediğiniz işlemi yapıp sonuca hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz." dedi.
   

  Etiketler:
  YASAL BİLGİLENDİRMEHurriyet.com.tr’nin Yerel Haberler bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde bu bölüme editoryal müdahalede bulunmamaktadır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.
  KaramanBugün22 ºCAçık
  • Cuma23 ºC
  • Cmts24 ºC
  • Pazr21 ºC
  • Pzts20 ºC
  • Salı22 ºC
  • Çarş21 ºC

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı