KARAMAN HABERLERİ

KMÜ öğrencisine ulusal içerik yarışmasında birincilik ödülü

DHA
28.11.2016 - 15:48Son Güncelleme :
DHA

KARAMAN, (DHA) - KARAMANOĞLU Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) öğrencisi Ümmühan Yalçıner, Edumag Yurt Dışı Eğitim ve Danışmanlık Platformunun düzenlediği ‘Ulusal İçerik Yarışması’nda birinci oldu. 

Yurtdışı eğitimin kolaylıklarını, yararlarını ve sağladığı imkanları yabancı ülkelerde eğitim almış öğrenciler vasıtasıyla duyurmak amacıyla kurulan platformun düzenlediği Ulusal İçerik Yarışmasında birincilik elde eden KMÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü dördüncü sınıf öğrencisi Ümmühan Yalçıner yurtdışında bir aylık dil eğitimi ödülünün de sahibi oldu.

"PORTEKİZ'DE EĞİTİM ALMAK HAYATIMIN EN BÜYÜK DENEYİMİYDİ"

Yarışmaya Erasmus Programı kapsamında 2015'te gittiği Portekiz'deki deneyimlerini paylaşarak katılan KMÜ öğrencisi Ümmühan Yalçıner, www.edumag.net adlı sitede Erasmus eğitim programının içeriği, gittiği ülkede yaşadığı deneyimler, zorluklar ve güzelliklerden söz ederek en çok tıklanma ve beğeni alan içeriğe imza attı. Portekiz'in Evora şehrinde altı ay yaşayan ve Evora Hastanesinde staj gören Yalçıner, Portekiz'in hemşirelik mesleğinde en iyi ülkelerden biri olduğunu ifade ederek şunları dile getirdi:

"Evora Hastanesinde staj yapma imkanı bulmak hayatımın en büyük deneyimlerinden biri oldu. Çünkü hastanede ortamımız çok iyiydi, stajyerleri fazlasıyla önemsiyorlardı. Hastanemiz, Sağlık Fakültesinin hemen yanındaydı. Fakültenin imkanlarını ve laboratuvarlarını oldukça beğendim. Fakültede onlu gruplar halinde eğitim alıyorduk. Hem okulda hem hastanede öğrenciler eğitmenlerden daha aktif ve el üstünde tutuluyorlar. Bu durum oldukça dikkatimi çekti." 

PORTEKİZ'DE ÜLKE YEMEKLERİ TANITIM GECESİ DÜZENLENDİ 

Evora şehrinde yapılan yemek tanıtım gecesine yanındaki Türk arkadaşlarıyla katıldığını söyleyen Yalçıner, "Ülkemizi elimizden geldiğince temsil etmeye çalıştık. Yemek yapmak için istediğimiz her malzemeyi bulamamış olsak da sigara böreği, un helvası, ayran ve çikolatalı pasta yaptık. Gönül isterdi sarmalar, kebaplar yapıp Türk yemeklerinin çeşitliliğini ve güzelliğini gösterebilelim ama imkanlar doğrultusunda elimizden geleni yaptık. Yemeklerimiz çok beğenildi." dedi. 

"PORTEKİZ HALKI SICAKKANLI VE YARDIMSEVER" 

Portekiz'e üniversiteden üç arkadaş olarak gittiklerini ve bir ev tutarak birlikte yaşadıklarını belirten Yalçıner, sadece Portekiz yemeklerine alışmakta zorlandıklarını ancak komşularının iyi niyetli yaklaşımlarından oldukça etkilendiklerini ifade ederek "Portekiz halkı çok sıcakkanlı, iyi niyetli, yardımsever, fakir olsa bile mutlu insanlar. Ana dilleri Portekizce ve çok az insan İngilizce bilmesine rağmen iletişim kurmakta hiç zorlanmadık. Komşularımız bizim her ihtiyacımıza koşuyorlardı. Onlarla o kadar iyi diyalog kurduk ki giderken hepimiz ağladık." diye konuştu. Yurtdışı eğitim programlarının öğrencilere oldukça yararlı deneyimler kazandırdığını belirten Yalçıner, bütün öğrencilerin tereddüt etmeden bu eğitim programlarına katılabileceklerinin altını çizdi. Yalçıner son olarak KMÜ Sağlık Bilimleri Fakültesine ve Erasmus Koordinatörlüğüne ilgilerinden ve kendilerine sağladıkları desteklerden dolayı teşekkür etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Karaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Karaman ilinden KMÜ öğrencisine ulusal içerik yarışmasında birincilik ödülü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Kasım 2016 tarihinde saat 15 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça KMÜ öğrencisine ulusal içerik yarışmasında birincilik ödülü haberi güncellenecektir.

KARAMAN NAMAZ VAKİTLERİ

17 Temmuz 2019, Çarşamba
 • İmsak
  03:52
 • Güneş
  05:33
 • Öğle
  12:58
 • İkindi
  16:49
 • Akşam
  20:14
 • Yatsı
  21:48
Sayfa Başı